Kiedy dziecko ma gorączkę?

0
1601

Dzieci często chorują. Zwłaszcza, że wiele chorób zakaźnych mogą przynieść z przedszkola lub żłobka. Dlatego rodzice powinni uzbroić się w cierpliwość i po kolei przejść z dzieckiem różne choroby. Niemniej jednak, warto wiedzieć, kiedy tak naprawdę pojawiają się niepokojące objawy i dziecko powinno zostać w domu, a jego stan poddany konsultacji z lekarzem.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/objawy-goraczki-u-dzieci/

Temperatura u dziecka

Kiedy tak naprawdę pojawia się gorączka u dziecka? Tu należy mieć na uwadze, że dziecko ma inną ciepłotę ciała niż dorosły człowiek. Zwłaszcza malutkie dzieci, którym temperatura w normalnych warunkach może wynosić od 35 do 38 °C.

Aby wiedzieć, jaką normalną temperaturę ciała ma wasze dziecko, powinniście ją zmierzyć, gdy je zdrowe, co najmniej 20 minut po wieczornej kąpieli. Do mierzenia temperatury u dziecka najlepsze są termometry douszne oraz rtęciowe. Elektroniczne bardzo często przekłamują wyniki, tak samo jak naczołowe, które mierzą temperaturę wyłącznie z zewnątrz.

Kiedy do lekarza?

Jeśli wasze dziecko ma temperaturę oscylującą w granicy 38 °C i inne niepokojące objawy, jak np.: brak apetytu, dziwna wysypka, bóle mięśni i stawów, a także jest apatyczne i zmęczone, wówczas najlepiej udać się do lekarza po fachową pomoc.

Dzieci, które normalnie są żywotne i dokazują, gdy zachorują od razu widać, że coś jest nie tak. Gaśnie w nich chęć do zabawy, nie chcą jeść, choć zazwyczaj apetyt im dopisuje, są markotne i marudzą, wówczas najpewniej coś niedobrego się dzieje.

Pamiętaj, że jeśli twoje dziecko jest chore, powinno zostać w domu. Nie wysyłaj go do szkoły, przedszkola lub żłobka, ponieważ będzie to dla niego bardzo niekomfortowa sytuacja, a dodatkowo zarazi inne dzieci, które z kolei zarażą swoich rodziców!

Myśl zawsze do przodu, dbaj o odporność swojego dziecka, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Ochronisz je przed niepotrzebnym przeziębieniem! Podawaj dziecku tran lub witaminę d3.

Zobacz też: http://dlakobiet24.pl/trudne-dziecko-jak-sobie-radzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here