Odpowiednia butelka dla dziecka

0
1580

Karmienie dziecka z butelki jest jest jednym z pierwszych etapów jego życia. Dzieci dysponują kompletnie innym zapotrzebowaniem wody niż dorośli ludzie. Warto wziąć pod uwagę wybór odpowiedniego pojemnika na wodę, który najczęściej zależy od wieku dziecka oraz przeznaczenia butelki czy też kubka. W późniejszym etapie życia bardzo ważne jest, by dziecko zabierało ze sobą płyn do szkoły. Odwodnienie może być bardzo groźne dla młodego organizmu.

Najważniejszym kryterium wyboru odpowiedniego opakowania jest jego wielkość. W zależności od wieku oraz zapotrzebowania na wodę dziecka, można się zdecydować na małe opakowania, średnie bądź duże. Warto zwracać uwagę również na kształt, ponieważ nie wszystkie opakowania nadają się do każdej sytuacji. Przykładowo bidon jednolitrowy nie sprawdzi się w uchwycie na rower. Najczęściej wybieranymi przez rodziców butelkami do szkoły w sklepie https://bamboli.pl/47-butelki-i-akcesoria są butelki 300 ml dla młodszych dzieci i 500 ml dla starszych. Jednakże warto brać pod uwagę, iż dziecko może danego dnia mieć jakąś aktywność, na przykład zajęcia z wychowania fizycznego i z tego względu butelka 500 ml sprawdzi się dużo lepiej. Z taką samą sytuacją mamy do czynienia latem, gdy temperatura jest wyższa i zwiększa się zapotrzebowanie na płyny. I w tym wypadku warto wybrać butelkę o większej pojemności.

Zimą warto zastanowić się czy lepszym rozwiązaniem nie jest termos dla dziecka dostępny w sklepie https://bamboli.pl/49-termosy. Z powodu niższej temperatury i chłodu ciągnącego od szkolnych ścian, termos może okazać się najlepszą alternatywą. Podobnie jak w przypadku butelek trzeba zwrócić uwagę na wielkość. Jednakże w wyborze termosu najważniejsze jest sprawdzenie szczelności. Dziecko musi być przede wszystkim bezpieczne, a gorący napój może spowodować poważne oparzenia. Gdy uda nam się znaleźć odpowiednio duży i szczelny termos, pozostaje nam zwrócić uwagę na izolację ciepła. Ważne, by napój był gorący cały dzień, a nie tylko kilka godzin. Z tego względu warto czasem wydać ciut więcej i mieć pewność, iż dziecko może cieszyć się ciepłą herbatą cały pobyt w szkole.

W domu świetnie sprawdzają się kubki dla dzieci ze sklepu https://bamboli.pl/48-kubki. Podobnie jak w przypadku poprzednich pojemników trzeba zwrócić uwagę na pojemność. Ważna jest też grafika, której odpowiedni wybór może spowodować, iż dziecko będzie chętniej piło napój z ulubionego kubka. Warto spojrzeć, czy ucho nadmiernie się nie nagrzewa, by pociecha nie poparzyła się gorącym napojem. Dla dzieci istnieją różne wymyślne kubki na przykład z miejscem na ciasteczka lub łyżeczkę. Taki kubek może dużo bardziej zainteresować malucha i sprawić, że picie ulubionej herbaty bądź gorącej czekolady będzie jeszcze ciekawsze.

Źródło: https://bamboli.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here