Modne dekoracje ścienne do dziecięcego pokoju – zainspiruj się!

0
786

W pokoju dziecięcym powinno znaleźć się wygodne łóżko, pojemna szafa na ubrania oraz komoda, jak również liczne szafki i regały, na których umieści się wszystkie zabawki, książeczki, czy inne gadżety należące do malucha. Aranżując to pomieszczenie, warto zadbać, aby było ono nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. W osiągnięciu satysfakcjonującego efektu pomagają na przykład różnokształtne i wielobarwne dekoracje, które zawiesza się na ścianach. Już teraz sprawdź, jak można szybko oraz skutecznie odmienić wygląd pokoju Twojej pociechy!

Pomysł numer jeden – kolorowe naklejki na ścianę dla dzieci

Sprawdzoną metodą na metamorfozę przestrzeni, w której młody człowiek bawi się, uczy oraz odpoczywa, jest skorzystanie z potencjału, jaki skrywają w sobie naklejki na ścianę dla dzieci. Dobranie odpowiedniego motywu pozwala odmienić każde wnętrze – zarówno mniejsze, jak i większe. Do głównych zalet takiego rozwiązania zalicza się:

  • mnogość wzorów (góry, drzewa, geometryczne kształty, wizerunki zwierząt, piłki, rozgwieżdżone niebo, czy aplikacje z imieniem Twojej córki lub synka),
  • wiele rozmiarów (warianty mniejsze, jak i w wersji XXL),
  • różnorodność kolorystyczna (zarówno stonowane odcienie, jak również wyraziste barwy),
  • dostępność pojedynczych naklejek, a także zestawów złożonych z kilku elementów,
  • długotrwałe utrzymywanie się na powierzchni płaskiej,
  • nieskomplikowana instalacja oraz demontaż.

Pomysł numer dwa – pudełka i wiszące organizery na zabawki

Puste miejsce na ścianie mogą zapełnić także różnej wielkości pudełka oraz wiszące organizery. Służą one do przechowywania zabawek – autek, lalek, puzzli, czy klocków. Korzystając z nich, bez problemu zapanujesz nad panującym w dziecięcym pokoju chaosem i zawsze utrzymasz porządek w tym pomieszczeniu. Takie pojemniki są użyteczne, pełnią także funkcję dekoracyjną – wszystko za sprawą ich zachwycającego designu.

Pomysł numer trzy – kompozycje z rodzinnych zdjęć

Na ścianie w dziecięcym pokoju świetnie będzie się prezentowała galeria zdjęć w ozdobnych ramkach. Warto w tym celu wykorzystać fotografie zrobione podczas ostatniej weekendowej wycieczki, wakacji, urodzin dziecka, czy innej uroczystości.

Pomysł numer cztery – rośliny w doniczkach

Rośliny sprawdzą się we wszystkich wnętrzach – również w pokoju dziecka. Jednak wybierając taką dekorację, trzeba wykazać się ostrożnością i zadbać o to, aby kwiatki były bezpieczne dla najmłodszych. Ponadto doniczki warto zamontować w górnej części ściany, poza zasięgiem dziecka, które mogłoby zrzucić je sobie na głowę. Najlepiej w tym miejscu sprawdzą się neutralne, niewymagające gatunki. Rośliny nie tylko zazielenią przestrzeń, ale też oczyszczą powietrze w pokoju dziecka.

Pomysł numer pięć – ozdoby handmade

Na zajęciach artystycznych w przedszkolu lub szkole Twoja pociecha samodzielnie wykonała jakieś rysunki lub inne prace plastyczne? Niech te dzieła zawisną na ścianie w pokoju – przymocowane gwoździkami albo przyczepione do tablicy korkowej.

Jak udekorować ściany w pokoju dziewczynki lub chłopca? Podsumowanie

Pokój młodego człowieka to jego królestwo. Dlatego rodzice, którzy wybierają akcesoria i elementy wyposażenia, jakie mają się tam znaleźć, powinni kierować się nie tylko swoim gustem, ale przede wszystkim preferencjami dziecka – w końcu to ono będzie spędzało tam najwięcej czasu. Pozwól maluchowi uczestniczyć w pracach związanych z urządzaniem jego pokoju. Razem stworzycie przyjazną przestrzeń!

źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here