Ustroń. Miasto z wieloma atrakcjami turystycznymi

0
736

Ustroń to niewielka miejscowość położona na Śląsku Cieszyńskim. Jest znanym uzdrowiskiem i miejscem słynącym z wielu atrakcji turystycznych. W okolicach Ustronia jest sporo tras turystycznych, wyciągów narciarskich i miejsc do aktywnego spędzania wypoczynku. Ustroń atrakcje turystyczne, to jednak nie tylko narciarskie trasy zjazdowe czy ścieżki spacerowe w atrakcyjnym przyrodniczo miejscu. Ustroń atrakcje to także wiele miejsc wartych odwiedzenia. Jakie atrakcje Ustroń są najpopularniejsze?

Szklaki turystyczne i narciarskie

Atrakcje Ustroń to nie tylko szlaki turystyczne i narciarskie, jednak nie można o nich nie wspomnieć. Każdy, kto chce aktywnie spędzać wolny czas, w Ustroniu znajdzie wiele miejsc, gdzie będzie to możliwe. Poza szlakami, w Ustroniu i okolicach jest jednak dużo więcej atrakcji. Na uwagę zasługuje między innymi Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek

To specyficzne miejsce, zwane także otwartym ZOO. W naturalnym środowisku żyją tu żubry, sarny, jelenie, daniele i wiele innych zwierząt. Odwiedzenie tego parku daje więc unikalną możliwość poznania tych zwierząt w ich naturalnym środowisku i obserwowania ich życia z bardzo bliskiej odległości. W parku można także odwiedzić sokolarnię i sowiarnię i zobaczyć żyjące tam zwierzęta.

Ustroń atrakcje turystyczne dla miłośników zabytków

W Ustroniu i okolicach jest wiele zabytkowych obiektów, które warto zobaczyć. Można tu wymienić choćby zabytki sakralne, budynki sprzed lat czy muzeum, w całości zlokalizowane w zabytkowych budynkach. Warte zobaczenia są także zespoły dawnych hut. Obecnie oczywiście już są nieczynne, ale warte poznania

Ustroń – miasto uzdrowisko

Ustroń jest uzdrowiskiem, do którego od lat przyjeżdża wielu turystów. Atrakcją turystyczną Ustronia jest pijalnia wód. Obok pijalni jest fontanna, z której wypływa woda solankowa. Pobyt w tym miejscu jest więc szansą na darmową inhalację wodą o wielu właściwościach zdrowotnych.

Ustroń może być doskonałą bazą wypadową

Ustroń i okolice to rejon, gdzie można znaleźć wiele atrakcyjnych miejsc. Z uwagi na swoje położenie, Ustroń może też być doskonałą bazą wypadkową. Z Ustronia blisko jest choćby do Czech. Jednodniowa wycieczka do tego kraju i powrót do Ustronia to opcja warta rozważenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here