Jak wykonać przeszczep włosów?

0
848

W ostatnim czasie przeszczep włosów Warszawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Coraz więcej ludzi chce poprawić swój wygląd, a włosy są bardzo ważnym elementem.

Metody przeszczepiania włosów

Klinika włosa Warszawa specjalizuje się w mikroimplantacji, która jest jedną z metod przeszczepiania włosów. Należy jednak pamiętać, że trwałe efekty można uzyskać dopiero po kilku zabiegach, gdyż jeden przeszczep włosów Warszawa jest niestety niewystarczający. Należy mieć na uwadze, że jest to skomplikowany zabieg, dlatego powinien być przeprowadzany pod nadzorem doświadczonego lekarza. Koszty zabiegu są zróżnicowane i zależą od placówki, ale zamykają się z reguły w przedziale 5000 – 10 000 zł. Są to duże koszty, dlatego nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że niektóre kliniki mają podpisane umowy z bankami, dzięki czemu mogą one oferować rozłożenie kosztów na raty. Jest to korzystne rozwiązanie dla pacjentów, ponieważ nie muszą oni od razu płacić całej kwoty. Klinika włosa warszawa zatrudnia doskonałych specjalistów, dlatego nic dziwnego, że przyjeżdżają tu pacjenci z całej Polski. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesny.

Powikłania po zabiegu

Kilka dni po zabiegu może się utrzymywać lekki obrzęk oraz zaczerwienienie, ale te objawy powinny ustąpić maksymalnie po tygodniu. Jeżeli pojawi się ból to należy jak najszybciej udać się do lekarza i opisać swoje dolegliwości. Pomocne są również leki przeciwbólowe, ale nie należy ich brać zbyt dużo, bo można się nawet uzależnić. Miejscem, z którego zazwyczaj pobiera się włosy do przeszczepu jest potylica. Lekarz wycina pasek skóry, której średnica nie przekracza 1 cm, a później wydzielane są z tego implanty. Każdy z implantów powinien zawierać trzy mieszki włosowe. Ostatnim etapem jest wszczepienie implantów, które należy wykonać powoli i precyzyjnie. Łysienie jest bardzo dużym problemem, ponieważ dotyka aż 60% mieszkańców Ziemi. Zdecydowana większość to oczywiście mężczyźni, ale warto zauważyć, że niektóre kobiety także się z tym borykają. Przeszczepione włosy powinny w większości odrosnąć do czterech miesięcy po zabiegu. Można również testować preparaty dostępne w aptekach bez recepty, ale z reguły mają one niską skuteczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here