Zaopatrzenie medyczne – refundacja

0
837

Zaopatrzenie medyczne to wszelkiego rodzaju produkty wpływające na polepszenie stanu psychoruchowego pacjenta. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że ograniczenie mobilności bardzo negatywnie odbija się na stanie emocjonowanym każdego pacjenta. Dostępne na rynku produkty oferowane są przed podmioty stacjonarne, takie jak hurtownia medyczna czy zdalne – sklep medyczny online i podlegają refundacji.

Zaopatrzenie medyczne

Szeroka gama produktów określanych mianem zaopatrzenia medycznego obejmuje sprzęt dedykowany dla osób borykających się dolegliwościami spowodowanymi wypadkami lub urazami. W tym przypadku wymienić można miedzy innymi: kule, chodziki, protezy, aparaty i ortezy ortopedyczne. Sprzęt ten ułatwia rehabilitację pourazową pacjentów i pomaga przywrócić im sprawność ruchową. Ponadto wyroby medyczne są z powodzeniem wykorzystywane w przypadku osób w podeszłym wieku. Ułatwiają one nie tylko im samym godne codzienne funkcjonowanie, ale również znacznie ułatwiają opiekę nad seniorami. Zaopatrzenie medyczne tego typu obejmuje cewniki, materace przeciwodleżynowe czy pieluchomajtki. Wreszcie zaopatrzenie medyczne służy osobom z przewlekłymi chorobami, w tym poważną cukrzycą w przypadku której stosuje się zestawy infuzyjne do osobistych pomp insulinowych.

Zaopatrzenie medyczne – refundacja

Pacjentom w ramach ubezpieczenia przysługuje refundacja określonych wyrobów medycznych. Zlecenie na te produkty zazwyczaj wystawiane jest na okres dwunastu miesięcy. W przypadku niektórych wyrobów takich jak na przykład pieluchomajtki zlecenie może być wystawiane comiesięcznie.

Zaopatrzenie medyczne – jak otrzymać zlecenie?

Zaopatrzenie medyczne wydawane jest w oparciu o zlecenie wystawiane przez lekarza, pielęgniarkę, położną, fizjoterapeutę lub inną osobę uprawnioną określoną w stosownych przepisach.

Zaopatrzenie medyczne – gdzie kupić?

Zaopatrzenie medyczne dostępne jest w podmiotach takich jak na przykład hurtownia medyczna lub sklep medyczny online, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia zezwalająca na realizację tego typu zamówień. W tym przypadku nie obowiązuje rejonizacja i to pacjent wybiera konkretnego producenta lub dystrybutora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here