Poziomy i umiejętności w grze Kendama

0
1059

JKA ma trzy ustalone kategorie umiejętności dla graczy Kendama:

  • podstawowy poziom umiejętności (Kyu),
  • średni poziom umiejętności (Junshodan),
  • wysoki poziom umiejętności (Dan).

Rangi muszą być osiągane w kolejności od najniższej do najwyższej. Na przykład: Kyu 10 → 1, potem Junshodan, a następnie Dan 1 → 6. Dla poziomów Dan 7-10 wymagane są specjalne względy — nie mogą być osiągnięte przez same testy i są uważane za honorowe stopnie oparte na czymś więcej niż tylko umiejętnościach fizycznych, na przykład: nauczanie, promowanie i inne działania mające na celu dalszą promocję Kendamy.

Jakie są wymagania, by osiągnąć kolejne stopnie i rangi w grze Kendama?

Testy należy przeprowadzać przy użyciu oficjalnej firmy JKA Kendama z certyfikatem Nintei lub zalecaną Suishō pieczęcią. Tylko certyfikowany egzaminator JKA może przeprowadzać egzaminy na określonym poziomie umiejętności (testy). Sztuczki należy wykonywać w kolejności numerycznej. Każdą można wykonać maksymalnie 10 razy, ale musi ona zostać pomyślnie wykonana oznaczoną ilość, w zależności od testu i poziomu. Zawodnik musi zakwalifikować się na każdym poziomie Kyu, zanim będzie mógł przystąpić do egzaminu na następny, wyższy poziom rangi.

Najwyższy stopień Kyu — Ikkyu

Chcąc zdobyć Ikkyu — najwyższy stopień Kyu, trzeba podejść do kolejnych testów. Należy wykonać z powodzeniem sztuczki od nr 1 do sztuczki nr 10 określoną liczbę razy. Nie wystarczy wykonać raz jednego triku. Musisz wykonać Moshikame co najmniej 50 razy bez błędów z szybkością co najmniej 135 razy na minutę. Dozwolone są dwie próby.

Jakie są kluczowe sztuczki na poziomie Kyu?

Kluczowe sztuczki na poziomie Kyu to:

  • Big Cup,
  • Spike,
  • Airplane,
  • Swing In,
  • Lighthouse.

Na tym etapie gracz musi nauczyć się prawidłowego trzymania Kendamy i harmonijnego ruchu swojego ciała, aby wykonywać te sztuczki. Jeśli opanujesz te podstawy, szybciej poprawisz swoje umiejętności w Kendamie, a ruchy Twojego ciała będą płynniejsze.

Kendama i wymagania na najwyższym poziomie Dan

Tak jak poprzednio, na teście sztuczki należy wykonywać w kolejności numerycznej. Sztuczki od nr 1 do nr 8 mogą być wykonywane 10 razy, jednak każda z nich musi być wykonana poprawnie również określoną ilość razy. Ponownie należy wykonać Moshikame co najmniej 100 razy bez błędów z szybkością co najmniej 135 razy na minutę. Jednak dozwolona jest tylko jedna próba. Jeśli chcesz osiągnąć najwyższy poziomy Kendamy — Dan, musisz dążyć do konsekwencji w zdobywaniu podstawowych umiejętności — Kyu, i przejść środkowy poziom Junshodan. Jeśli jeszcze nie masz swojej Kendamy, sprawdź artykuł, w którym znajdziesz informacje na temat: Najlepsze kendamy dla początkujących i zaawansowanych – KROM POP, STROGO, KAMO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here