Optyk – praca na etacie czy własna działalność gospodarcza?

0
1570

Jeżeli czytasz ten artykuł, to z pewnością zastanawiasz się nad ścieżką zawodową optyka. Zapotrzebowanie na Twoje usługi z pewnością nie będzie malało, a wręcz przeciwnie rosół. W ostatnich dekadach ludzie na stawili się na styl życia, oraz mnogość szkodliwych czynników, które sprawiają, że choroby oczu stały się chorobą cywilizacyjną. Tym samym wszelkie wady wzroku takie jak daleko czy krótkowzroczność najlepiej jest korygować właśnie optyka. Przekonaj się gdzie możesz pracować wykonując pracę w takim zawodzie oraz czy lepszym pomysłem jest postawienie na własny rachunek? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/optyk-na-etacie-czy-wlasnej-dzialalnosci/

Gdzie szukać pracy jako optyk?

Praca jako optyk możesz szukać przede wszystkim w zakładach optycznych. Pracę podjąć możesz jako pracownik etatowy w już istniejącym gabinecie lub jako przedsiębiorca, który zakłada własny gabinet optyczny. Dodatkowo pracy możesz szukać w firmach produkcyjnych, które zajmują się produkcją okularów lub soczewek.

Własny gabinet optyczny – praca na własny rachunek

Własna działalność w tym zawodzie jest to dosyć ciężkie, ale ambitna wezwanie. Jest ona nie tylko korzystne w przypadku samego prowadzenia, ale również decyzji dotyczącej zakresu usług. Tam wówczas dobierasz metodologię, godzinę pracy oraz stawki. Do Ciebie należy również decyzja, której pracy się podejmujesz, a którą zostawiasz ewentualnym pracownikom. Do twoich zadań będzie należała również inkasacja wszystkich zysków. Jednak własny gabinet optyczny to dość wysoki wydatek. Rynek jest liczny, a konkurencja również nie śpi. Założenie własnego gabinetu wymaga również wielu wymagań lokalowych, rynkowych oraz sprzętowych. Można szacować, że na wyposażenie gabinetu optycznego musimy szykować około 90 000 do 100 000 zł. Na naszej głowie spoczywa również zadbanie o pozyskiwanie klientów, reklama, przyciągające ceny oraz dobra lokalizacja. W większym mieście z pewnością przyda się nam również strona internetowa, ulotki oraz szyld.

Praca optyka, a współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia

Sporo optyków nie poleca współpracy z NFZ, ponieważ refundację są znikome. Klienci nie odczują wówczas spadku cenowego, a taka współpraca generuje tylko mnóstwo zajętego czasu na wypełnianie wszelkiej dokumentacji oraz składanie sprawozdań. Optyków woli dać klientom zniżkę kilku złotych, niż tracić cenny czas na pozyskiwanie groszy z Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Zobacz też: http://www.bajarka.pl/ile-zarabia-optyk-zarobki-optyka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here