Henna do brwi i rzęs – działanie

0
1583

Wygląd zewnętrzny jest wizytówką każdego człowieka. Największą wagę przywiązują do niego kobiety, dla których wszystko musi idealnie ze sobą współgrać. Istotnym elementem naszego wyglądu jest również oprawa oczu. Aby delikatnie podkreślić i przyciemnić jej kolor, można zastosować hennę do brwi i rzęs.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/henna-do-rzes-jak-stosowac/

Jak działa?

Henna jest tanim i bezpiecznym sposobem na podkreślenie koloru brwi i rzęs. Jest to metoda, która utrzyma się nawet przez 3 lub 4 tygodnie od aplikacji. Dzięki temu, nie trzeba każdego dnia poświęcać aż tak dużo czasu na dokładne pomalowanie brwi kredką, która i tak nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.

Z tego powodu, aż trudno uwierzyć, że henna jest zupełnie naturalnym barwnikiem. Jest to bowiem proszek, który powstaje z uduszonych i rozdrobnionych liści lawsonii bezbronnej. Jej liście posiadają barwnik, który w połączeniu z keratyną zawartą we włosach – nadaje im odpowiedni kolor.

Henna już od kilkunastu lat jest stosowana zarówno w przypadku zabiegów domowych, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Zanim jednak zdecydujemy się na taką formę przyciemniania brwi oraz rzęs, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Przed wykonaniem zabiegu

Przy zakupie henny, należy zwrócić uwagę na wybrany kolor. Najlepiej, jeżeli nie będzie on zbyt ciemny, gdyż nie mamy pewności, jak włosy przyjmą taką barwę. Na początek warto zastosować delikatnie jaśniejsze odcienie. W tym przypadku zalecane jest stosowanie henny w żelu, której nałożenie daje znacznie subtelniejsze efekty.

Następnie, warto wykonać test alergiczny. Aby przekonać się, czy nie jest się uczulonym na zawarte w niej substancje, wystarczy nałożyć odrobinkę preparatu na skórę. Należy odczekać 24 godziny i cały czas uważnie obserwować fragment skóry. Jeżeli nie pojawi się na niej nic niepokojącego, można nakładać preparat na brwi oraz rzęsy.

Wykonując zabieg, należy ściśle trzymać się zaleceń zawartych w ulotce dołączonej do preparatu. Bardzo ważne jest to, aby nie pozwolić na dostanie się produktu do oczu.

Przeczytaj też: http://www.bajarka.pl/naturalne-metody-powiekszenia-ust/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here