Muzealnik – ile zarabia?

0
1457

Taka praca z pewnością nie jest zawodem, który nadaje się dla każdego. Nie każdy posiada odpowiednią wiedzę oraz pasję dotyczącą w historii sztuki oraz jej wykonywania. Jeżeli jednak, jesteśmy osobą, która dobrze sprawdzi się w takim zawodzie, a także interesuje się historią sztuki, to powinniśmy spróbować swoich sił jako muzealnicy. Jak wygląda kwestia finansowa dotycząca tego stanowiska? Ile zarabia muzealnik? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-muzealnik/ 

Ile możemy zarobić pracując jako muzealnik?

Doświadczony specjalista na takim stanowisku otrzymuje wynagrodzenie wynoszące średnio 1600 zł brutto. Taką kwotę wynagrodzenia wskazywało 354 osoby, z czego było to 70,34% (249 głosów) kobiet i 29,66% (105 głosów) mężczyzn. Minimalną deklarowana kwota brutto, którą podaje się jako wynagrodzenie dla takiego stanowiska jest 1500 zł brutto, natomiast maksymalną deklarowana kwotą, którą podaje się jako wynagrodzenie dla takiego stanowiska jest 1900 zł. Oznacza to, że średnio co druga osoba pracująca na takim stanowisku otrzymuje pensję w wysokości od 1500 zł do 1900 zł.

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia osoby pracującej na takim stanowisku?

Tak jak w każdym zawodzie, zarobki uzależnione są od rodzaju umowy, jaki podpiszemy. Pracując na umowie o pracę, standardowo zarobimy więcej, niż pracując na umowie zlecenie. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę lokalizację miejsca pracy. W bardziej uczęszczanych muzeach lub tych bardziej prestiżowych, z pewnością zarobimy o wiele więcej, niż w małych i mało interesujących ośrodkach sztuki. Na zdecydowanie wyższe zarobki możemy liczyć w przypadku, kiedy pracujemy w stolicy. Przy takiego rodzaju zarobkach ważne jest zamiłowanie do tego, co robimy. Nikt, kto nie jest zainteresowany historią i sztuką, nie będzie chciał pracować na takim stanowisku przez dłuższy czas

Korzyści wynikające z pracy w takim zawodzie

Benefitem dla fanów historii sztuki może być możliwość oglądania obiektów oraz ekspozycji, które znajdują się na terenie danego ośrodka kultury. Takie oglądanie jest możliwe całkowicie za darmo. Dla pasjonatów historii oraz sztuki jest to niesamowita okazja. Jeżeli lubimy więc przebywać w muzeach jak jesteśmy zainteresowani historią i nie gonimy za pieniądzem, to praca muzealnika może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę.

Zobacz też: http://miejscy.pl/anestezjolog-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here