Recepcjonistka – ile zarabia?

0
1929

Wynagrodzenie osoby pracującej jako recepcjonistka wiąże się z wieloma benefitami. W końcu jest to praca w hotelach lub innych instytucjach, co oznacza, że taka osoba jest tam wręcz niezastąpiona. To właśnie recepcjonistka zajmuje się bezpośrednim kontaktem z klientem. Jej obowiązki bardzo często wiążą się z pracą pod presją i stresem. Czy takie warunki przyczyniają się do wynagrodzenia? Ile zarabia recepcjonistka? Co wpływa na jej wynagrodzenie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-recepcjonistka/ 

Średnie wynagrodzenie recepcjonistki w Polsce i przyznawane benefity

Według ustaleń portali z naszego kraju, przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej jako recepcjonistka wynosi 3 300 zł. Jest to o 1 400 zł niższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. 

Najpopularniejsze benefity osób pracujących w takim zawodzie to (procentowo):

  • 40% prywatna opieka medyczna;
  • 34% dofinansowanie zajęć sportowych;
  • 17% ubezpieczenie na życie;
  • 15% dofinansowanie nauki języków obcych;

Rozkład zarobków recepcjonistki

Miesięczne wynagrodzenie całkowite recepcjonistki wynosi 3 100 PLN brutto. Co drugi recepcjonista otrzymuje wynagrodzenie w wysokości od 2 660 PLN do 3 640 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych recepcjonistów zarabia kwoty poniżej 2 660 PLN brutto. Na zarobki większe, niż 3 640 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych recepcjonistów w kraju.

Co wpływa na wysokość wynagrodzenie recepcjonistki?

Przede wszystkim jest to staż pracy. Kwoty jaki pracodawca przyznaje początkującym pracownikom bardzo często są jednie częścią pensji bardziej doświadczonego kolegi, który w firmie pracuje już długi czas. 

Na wysokość wynagrodzenia  wpływ również wielkość firmy. W dużym cztero lub pięciogwiazdkowym hotelu z pewnością zarobimy więcej, niż w dwugwiazdkowym motelu.

Co jeszcze ma wpływ na zarobki recepcjonistki? 

Duże znaczenie odgrywa tutaj również lokalizacja firmy. Kiedy nasze miejsce pracy znajduje się w centrum, lub przy często odwiedzanych przez turystów atrakcjach, to z pewnością będzie bardziej prestiżowe i będzie mieć większy budżet do dyspozycji, niż mały obiekt znajdujący się na uboczu drogi w małym miasteczku.

Zobacz też: http://www.bajarka.pl/jak-wyglada-praca-recepcjonistki/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here