Jakie buty wybrać dla dziecka?

0
1273

Hurtownia obuwia dziecięcego w swojej ofercie ma szeroki asortyment. Jak spośród tak bogatej oferty wybrać coś odpowiedniego dla swojego dziecka? Podczas wyboru butów dla dziecka należy pamiętać o tym, że ich jakość może mieć wpływ na przyszły rozwój stopy oraz na ewentualne schorzenia, jakie mogą występować w przyszłości.

Czynniki wpływające na wybór butów

Na co dokładnie muszą zwracać uwagę rodzice podczas wyboru butów dla swoich dzieci? Po pierwsze należy sprawdzić, czy buty są na tyle luźne, aby nie przeszkadzały w chodzie oraz w ruchu stopy. Należy zwrócić uwagę na to, aby buty były miękkie i pozwalały na swobodne ruchy stopy, aczkolwiek nie mogą być one również zbyt miękkie. Jeżeli ktoś nie ma pewności, czy buty są miękkie, to może przeprowadzić zwykły test. Wystarczy poprosić dziecko, aby sprawdziło, czy może w nich swobodnie siadać na ziemi lub też czy może w nich kucać. Jeżeli podczas wykonywania takich czynności, maluch nie będzie narzekał na buty, które oferuje hurtownia obuwia dziecięcego, to można uznać, że jest to dobry model.

Bardzo ważnym elementem w bucie jest także zapiętek, który nie może być zbyt sztywny ani zbyt luźny. Zapiętek musi powodować, że stopa nie będzie przesuwała się w żadną stronę w bucie. Zbyt sztywny zapiętek będzie krępował ruchy dziecka.

Właściwy rozmiar butów

Hurtownia obuwia dziecięcego oferuje różne rozmiary dla maluchów. Który będzie najbardziej odpowiedni? Zawsze należy bardzo dokładnie zmierzyć stopę dziecka. Aby móc tego dokonać, można wykorzystać specjalne miarki, które dostępne są w sklepach i w hurtowniach obuwia dziecięcego. Przy czym nie każdy chętnie korzysta z tego typu urządzeń. Można także skorzystać z innego sposobu, a mianowicie wystarczy tylko odrysować stopę dziecka, dzięki czemu będziemy mieć rozeznanie odnośnie rozmiaru. Przy czym za każdym razem, przed planowanym zakupem butów w hurtowni obuwia dziecięcego, należy wykonać taki rysunek. Stopa dziecka bardzo szybko się zmienia, więc warto zawsze na bieżąco wykonywać takie rysunki, aby mieć pewność, że kupuje się dobre obuwie.

Poza tym zawsze należy zostawić pewien zapas w bucie. W szczególności, jeżeli chodzi o buty na zimę, które dostępne są w hurtowniach obuwia dziecięcego. Ile wynosi taki zapas w bucie? Fizjoterapeuci sugerują, że powinien on wynosić od 0,5cm do 1,5cm. Jeżeli ktoś nie ma pewności, jaki zapas będzie najlepszy w przypadku jego dziecka, to może zdecydować się na wyśrodkowanie tej wartości, czyli utrzymanie jednego centymetra zapasu w bucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here