Mikrofale, które redukują cellulit i modelują sylwetkę – nowoczesny zabieg Onda

0
1678

Ciało po odchudzaniu nie zawsze wygląda tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Zrzucenie zbędnych kilogramów dzięki diecie i ćwiczeniom w wielu przypadkach to dopiero początek, pozostaje jeszcze kwestia opornego cellulitu, rozciągniętej skóry i lokalnych depozytów tłuszczowych. Zabieg Onda to pionierska metoda wykorzystująca mikrofale, która w bezinwazyjny sposób likwiduje tego typu problemy.

Onda – cellulit i miejscowa otyłość nie mają szans

System Onda to technologia opracowana przez firmę Deka. Dzięki zastosowaniu unikalnych mikrofal Coolwaves™ możliwe jest jednoczesne modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu oraz ujędrnianie skóry. Mikrofale selektywnie docierają do tkanki tłuszczowej, powodując jej redukcję, ale nie uszkadzając sąsiadujących tkanek – wyjaśniają eksperci z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic, dla których system Onda nie ma tajemnic. 80% energii urządzenia skupiona jest na komórkach tłuszczowych, a jedynie 20% wywołuje powierzchniowy efekt termiczny. Wiąże się to z powinowactwem mikrofal Coolwaves™ do komórek tłuszczowych. Częstotliwość wytwarzana przez urządzenie Onda działa jedynie na cząsteczki tłuszczu, a nie na wodę zawartą w skórze. Dzięki temu tylko w minimalnym stopniu pochłaniana jest przez skórę właściwą i naskórek.

Jak działają mikrofale Onda na tkankę tłuszczową?

Głowice urządzenia Onda wytwarzają fale skoncentrowane na spalaniu tkanki tłuszczowej – powstająca energia cieplna prawie całkowicie przekazywana jest do tkanki podskórnej, gdzie znajdują się komórki tłuszczowe. Mikrofale przerywają ich błony komórkowe, co zapoczątkowuje proces adipocytolizy. Uszkodzone komórki tłuszczowe zostają usunięte z organizmu przez układ limfatyczny, czyli na drodze normalnych procesów fizjologicznych. Niewielka ilość ciepła, która oddziałuje na skórę i naskórek, powoduje kurczenie się włókien kolagenowych i powstawanie nowego kolagenu, czego efektem jest ujędrnienie skóry.

Zabieg Onda – jak cieszyć się długotrwałymi efektami?

Przede wszystkim nie wystarczy tylko pojedynczy zabieg, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty w postaci redukcji cellulitu, redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrniania ciała. Liczbę i częstotliwość zabiegów ustala lekarz podczas konsultacji, na podstawie stopnia zaawansowania problemu, z jakim zmaga się pacjent. Przeciętnie wykonuje się od 4 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Ważne jest też stosowanie się do zaleceń po każdym zabiegu, m.in.:

 • odpowiednie nawodnienie – około 2,5 litra,
 • dieta niskotłuszczowa,
 • unikanie gorących kąpieli i sauny,
 • rezygnacja z forsownego wysiłku fizycznego,
 • stosowanie odpowiednich dermokosmetyków, m.in. z dodatkiem witaminy C.

Efekty modelowania sylwetki mikrofalami Onda nie są natychmiastowe i na osiągnięcie optymalnych rezultatów trzeba trochę poczekać. Bezpośrednio po zabiegach można zaobserwować wyraźną poprawę kondycji skóry i ubytek części tkanki tłuszczowej. Efekty te pogłębiają się przez około 3 miesiące i po tym czasie widoczne są finalne rezultaty.

Zalety modelowania sylwetki w systemie Onda

W podsumowaniu warto przedstawić wszystkie najważniejsze cechy zabiegu Onda:

 • precyzyjne działanie na komórki tłuszczowe,
 • niska ingerencja w otaczające tkanki,
 • jednoczesne usuwanie komórek tłuszczowych, redukcja cellulitu oraz ujędrnianie skóry,
 • możliwość kompleksowego modelowania sylwetki – brzuch, plecy, pośladki, uda, kolana, ramiona,
 • możliwość wygładzenia nierówności skóry i tkanki podskórnej powstałych podczas innych zabiegów (np. liposukcji czy urazów),
 • komfort pacjenta, dzięki zastosowaniu systemu chłodzącego,
 • wysoka efektywność,
 • krótki czas zabiegu,
 • długotrwałe rezultaty,
 • brak okresu rekonwalescencji.

Poznaj szczegóły dotyczące nieinwazyjnej terapii mikrofalami Onda: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/mikrofale-coolwaves-onda-miejscowa-otylosc-cellulit-wiotkosc-skory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here