Zaproszenia na Komunię – jak wybrać odpowiednie?

0
1622

Niejednokrotnie dziecko przed Komunią Świętą zżerają nerwy. Nie tylko ze względu na przystąpienie do pierwszego sakramentu, ale również z uwagi na to, ile osób na tę Komunię trzeba zaprosić. Każdej z nich trzeba powiedzieć ten sam tekst, ładnie zaprosić i wręczyć zaproszenie. Jak się okazuje, to zaproszenia często bywa problematyczne.

Jak wybrać dobre zaproszenia na Komunię?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda rodzina, każde dziecko jest inne. Jedni wolą zaproszenia na Komunię, które będą pełne przepychu, zawierały mnóstwo elementów, a inni wolą, aby zaproszenia były skromne, jak cała uroczystość. Są też osoby, które preferują zakupienie ręcznie robionych zaproszeń na Komunię, ponieważ uważają, że rękodzieło trzeba wspierać. Tak naprawdę wybór odpowiedniego zaproszenia na Komunię zależy tylko od dziecka i jego rodziców. Każde z nich posiada te same dane do wpisania oraz najpewniej te same elementy, ponieważ sama Komunia Święta od lat posiada te same elementy. Warto jednak zaznaczyć, że bardzo eleganckim krokiem jest dołożenie do zaproszenia białej koperty. Dlaczego białej? Ponieważ Komunia Święta to bardzo „czysta” uroczystość kościelna.

Najważniejsze, aby w zaproszeniu znalazły się podstawowe informacje dotyczące samej Komunii – w jakim kościele się odbędzie, o której godzinie, jeśli będzie poczęstunek po niej, to w którym miejscu. Często również dodaje się zapisek proszący o potwierdzenie przybycia, jeśli poczęstunek znajduje się w jakiejś restauracji.

Jaka powinna być kolorystyka zaproszenia na Komunię?

Często ludzie zamawiają zaproszenia na Komunię z motywem, które lubi dziecko, lecz bądźmy szczerzy – zaproszenia na Komunię, które mają w sobie motyw, np. Minecrafta wyglądają bardzo tandetnie. Warto zadbać o to, aby były one delikatne, spokojne i urocze. Nie muszą nawiązywać do płci dziecka kolorystycznie, ponieważ nie to jest najważniejsze w tej uroczystości. Najczęściej wybierane zaproszenia na Komunię utrzymane są w ciepłej, ale bardzo jasnej kolorystyce. Przeważają elementy białe, jedynie symbole komunijne takie jak chleb, winogron czy kielich  nabierają barw.

Wybierając odpowiednie zaproszenia na Komunię trzeba zwrócić uwagę na ich środek. Dzięki temu poznamy czy zawarte są tam wszystkie informacje, które chcemy przekazać gościom. Pamiętajmy jednak, żeby nie stresować zbytnio dziecka, które i tak ma mnóstwo przeżyć tego dnia. Pozwólmy mu zadecydować, które zaproszenia na Komunię podobają mu się najbardziej. W końcu to on będzie je wręczał 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here