Słomki plastikowe a papierowe – różnice w składzie

0
2290

Prawdopodobnie jesteś już wyczulony na to, by zawsze na zakupach sprawdzać składy produktów. Przestałeś ufać dobrym zamiarom producentów. Wiesz, że większość z nich chce wyłącznie na tobie zarobić, dlatego wolisz sam się upewnić, że produkt, który właśnie kupujesz, jest dla ciebie dobry. Postępujesz w pełni świadomie. Z tego właśnie powodu najprawdopodobniej zacząłeś już także sięgać po ekologiczne słomki z papieru, które mają za zadanie zastąpić tradycyjne słomki plastikowe. Na pewno jest to korzystna zmiana. A zaraz się przekonasz, dlaczego tak w ogóle jest – poznasz największe różnice w składach obu tych produktów.

Każdą słomkę papierową wykonuje się po prostu z papieru. Jest to rodzaj materiału biodegradowalnego, czyli w stu procentach ekologicznego. Nie ma on w żadnej mierze negatywnego wpływu na środowisko. Potrafi rozłożyć się w nim w stu procentach i wbrew pozorom proces ten nie jest wcale specjalnie długi. Do całkowitego rozkładu specjalistycznych odmian papieru dochodzi najczęściej w przeciągu paru miesięcy. A czasem dzieje się to jeszcze szybciej!

Cieńsze eko słomki papierowe mogą ulec rozkładowi nawet w ciągu jednego miesiąca, co udowodniły przeprowadzone nad nimi badania naukowe. Oczywiście wykonuje się je z różnych typów materiałów, od których zależeć będzie to, jak zareagują one z naturalnym środowiskiem. Jeżeli więc następnym razem będziesz chciał sięgnąć po słomki papierowe, sprawdź, z czego tak naprawdę zostały wykonane. Dobrym wyborem okaże się m.in. poliaktyd (określany skrótem PLA), czyli specjalistyczny rodzaj papieru. Charakteryzuje go wysoki poziom biodegradowalności. To materiał przyjazny naturze.

Nie martw się również o to, że biodegradowalne słomki papierowe okażą się mniej użyteczne w sytuacjach codziennych. Sam będziesz mógł się szybko przekonać, że w rzeczywistości są one niemalże tak samo praktyczne jak słomki plastikowe. Zachowują wszystkie ich najważniejsze walory. Są tak samo trwałe i wytrzymałe, a przy tym niemalże całkowicie odporne na wilgoć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here