Jak poprawić kolor swojej cery?

0
1609

Chcąc poprawić kolor swojej cery szukamy różnych, skutecznych sposobów, które nam to umożliwią. W jaki sposób sprawić, by cera była promienna, pełna naturalnego blasku, a także prezentowała się naturalnie? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/ziemista-cera-jak-poprawic-koloryt/

Koloryt cery

Nasza cera nie zawsze prezentuje się tak, jakbyśmy tego chciały. Pragniemy nierzadko by miała ona więcej blasku, a także by nabrała odpowiedniego kolorytu. Chcąc wprowadzić takie zmiany bardzo często szukamy odpowiednich podkładów oraz pudru, które stosujemy na co dzień. Jednakże nakładanie grubej warstwy makijażu nie zawsze spełnia nasze oczekiwania, a nawet nierzadko wygląda bardzo źle.

Chcąc zmienić koloryt naszej cery możemy skorzystać z tego, co mamy pod ręką, w domowej apteczce, albo w lodówce czy szafce z produktami spożywczymi! Jak to zrobić? Sprawdź!

Domowe sposoby na poprawę kolorytu cery

Chcąc rozjaśnić swoją cerę w naturalny sposób wystarczy na sok z cytryny, który jest bogaty w witaminę C, a dodatkowo posiada zdolność efektywnego złuszczania wierzchnich partii naskórka. Regularne aplikowanie nierozcieńczonego soku z cytryny pozwoli nam na pozbycie się wszelkich uporczywych przebarwień.

Ujednolicenie kolorytu cery możemy osiągnąć poprzez stosowanie jogurtu naturalnego, który zawiera odżywcze proteiny, a także złuszczający kwas mlekowy i rozjaśniające enzymy. W podobny sposób działa również papaja, która od wieków jest stosowana do rozjaśniania starzejącej się cery. Nie chcąc jednak narażać się na spory wydatek, którym jest zakup papai, możemy sięgnąć po sok z ziemniaka, który również posiada enzymy pozwalające na zredukowanie przebarwień.

Chcąc ozłocić kolor naszej karnacji wystarczy nam skorzystać z dobrodziejstwa marchewek, które działają bardzo silnie i wymagają stosowania ostrożności, by nie skończyć z pomarańczową cerą. Podobnie działa również kurkuma, która w małych ilościach nadaje cerze złotej promienności.

Przeczytaj też: http://www.bajarka.pl/woda-termalna-dla-kogo-jest-dobra/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here