Czym jest papier do decoupage?

0
1708

W technologii decoupage (dekupaż) stosujemy papiery decoupage tradycyjne oraz papiery ryżowe (serwetki ryżowe). Papiery tradycyjne do decoupage wycinamy nożyczkami, natomiast potem zalewamy, aby podnieść ich miękkość. Papiery ryżowe wytargujemy oraz nie musimy ich moczyć. Papier do decoupage jest w nietypowych kształtach i paru gramaturach, we współzależności od określonego typu papieru. Papier do decoupage to tak jak serwetki potrzebny składnik każdej pracowni – pozwalają nadać swym ozdobom wyjątkowy charakter oraz styl. Idealnie nadają się do zdobienia wszystkiego typu dekoracji do decoupage z drzewa, płyty oraz nie tylko.

Czym jest decoupage?

Decoupage jest metodą ozdabiania przy pomocy papieru, serwetek, jak i specjalistycznych środków. Owa bardzo popularna na świecie technologia, jeszcze odważniej zdobywa Polskę. Nic w tym nadzwyczajnego, ponieważ zapewnia niezwykłe rezultaty, nie wymagając przy tym specjalistycznych zdolności plastycznych. W związku z tym niedawno technologia decoupage cieszy się ogromną popularnością.

Czym są tego typu papiery?

Papier do decoupage jest to produkt, jakim z łatwością udekorujesz własne projekty oraz sprawisz, iż uzyskają nowy, wyjątkowy styl. Papiery z każdego profesjonalnego sklepu są specjalnymi artykułami dedykowanymi do zastosowania przy tworzeniu w technologii decoupage. W ofercie wielu sklepów odnajdziemy papiery ryżowe oraz metaliczne. Ogromną sławą cieszą się także zestawy papierów, jakie obejmuje więcej aniżeli jeden artykuł.

Niezwykle szeroki dobór papierów do decoupage

Zajmując się wszechstronnie zrozumianym decoupage jednymi z istotniejszych elementów, jakie powinny odnaleźć się w warsztacie autorów niezwykle oryginalnych oraz dekorowanych wedle indywidualnych przewagi albumów, skrzyneczek oraz pudełek są papiery do decoupage. Dzięki nim z najbardziej chociażby zniszczonych rzeczy bądź surowych produktów można zbudować prawdziwe arcydzieła. Obecnie na rynku bez kłopotu odnajdziemy szereg rozmaitych papierów do decoupage, papiery ryżowe, jakie pozwalają każdemu z nas tworzyć ciekawe projekty.

Papier ryżowy decoupage: jak stosować?

Papiery ryżowe do decoupage, dzięki temu iż są delikatne i niezwykle mocne oraz rozciągliwe, łatwo je nakładać na każdą przestrzeń przedmiotu bez zauważalnych zagnieceń. Są także proste do przymocowania, starczy ociupinka kleju do decoupage bądź rozcieńczonego wikolu oraz papier ładnie będzie się trzymał przestrzeni. W sklepach profesjonalnych i w sklepach internetowych dostępne są arkusze papieru ryżowego o rozmiarach 33x24cm, 35x50cm, 48x33cm i serwetki ryżowe o rozmiarach 50x50cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here