Pielęgnacja skóry po 30tce. Jakich kosmetyków używać?

0
642

Skóra po trzydziestym roku życia wciąż wygląda młodo, jednak potrzebna jest odpowiednia jej pielęgnacja. Sprawdź, po jakie kosmetyki sięgać i jak dbać o cerę po trzydziestce.

Każda dekada życia rządzi się swoimi prawami. Kiedy miałaś -naście bądź dwadzieścia kilka lat Twoja skóra twarzy wybaczała wiele. Niedomyty makijaż, opalanie skóry na słońcu, brak konkretnej pielęgnacji nie odbijały się na wyglądzie i kondycji Twojej skóry. Wraz z przekroczeniem trzydziestego roku życia warto dogłębniej zadbać o skórę i jej potrzeby. Pojawiające się pierwsze zmarszczki, brak dotychczasowej jędrności skóry czy problemy z nawilżeniem cery są znane wielu paniom po trzydziestce. Zastanawiasz się, jak zadbać o skórę? Jak uniknąć pierwszych oznak starzenia? Po jakie kosmetyki sięgać?

Skóra po 30 roku życia

Granica trzydziestego roku życia jest dość znaczna. To czas, kiedy kobieca cera, ciało może ulec zauważalnym zmianom. Na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, o które należy zadbać, bo pozbycie się ich bez pomocy medycyny estetycznej może być w przyszłości trudne. Spadek poziomu estrogenu w okolicach 30 roku życia wpływa na osłabienie elastyczności skóry, spadek zdolności regeneracyjnych komórek, obniżenie odporności na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – promieniowania UV, dymu papierosowego, zanieczyszczeń powietrza, spadek nawilżenia skóry.

Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwoli zachować na twarzy promienny wygląd i przystopować pojawianie się pierwszych oznak starzenia. Na jakie kosmetyki warto postawić?

Kosmetyczka po 30 roku życia – co w niej ma się znaleźć?

Po trzydziestym roku życia nasza domowa kosmetyczka powinna pomieścić nieco więcej kosmetyków niż jeszcze kilka lat wcześniej.

Codzienną pielęgnację warto rozpocząć od położenia na twarz, pod krem, serum odżywczego. Ten kosmetyk wspomoże wchłanianie cennych składników zawartych w Twoich ulubionych kremach i zawiera wysokie stężenie substancji odżywczych pozytywnie wpływających na jakość skóry.

Nadal, nieustannie, korzystaj z kremu na dzień, koniecznie  z filtrem UV!

Czas po trzydziestych urodzinach często jest momentem, kiedy po raz pierwszy sięgamy po krem pod oczy. To właśnie pod oczami mamy niezwykle delikatną, cieniutką skórę, pozbawioną tkanki tłuszczowej. Skóra pod oczami wymaga dodatkowej, wzmożonej pielęgnacji, nie zapominaj o tym!

Do usuwania makijażu wybieraj delikatne płyny micelarne. Postaraj się, aby proces demakijażu był przeprowadzony starannie. Pozostałości makijażu pozostawione na noc przyspieszają proces tworzenia się zmarszczek mimicznych. Skóra nie otrzymuje też odpowiedniej ilości tlenu.

Po demakijażu nałóż krem, który zregeneruje skórę i pobudzi syntezę kolagenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here