W jaki sposób uzyskać kręcone włosy?

0
798

W obecnym czasie panuje moda na włosy proste, lekko pofalowane, a nawet kręcone, w zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy nosić fryzury krótkie, średnio długie, bądź długie. To nasz wybór.

Przeważnie jest tak, że kobiety o kręconych włosach chociaż przez chwilę chcą mieć proste, a z kolei te o prostych marzą o lokach i falach. Na szczęście różnego rodzaju produkty umożliwiły nam wykonalność tychże fanaberii.

Wałki do włosów

Na dzisiejszym rynku bez problemu zakupimy prostownicę, lokówkę, ale również wałki do włosów, wałki rzepowe do włosów, wałki do włosów do trwałej ondulacji, wybór należy do nas. To co wybierzemy uwarunkowane jest efektem jaki chcemy osiągnąć oraz tym w jakim czasie chcemy zmienić swój wygląd. Prostownica lub szczotka do włosów wraz z suszarką w szybko pozwolą wygładzić naszą fryzurę, natomiast jeżeli chcemy zakręcić włosy musimy się zastanowić czy zmiana ma być trwała ( trwała ondulacja) , czy też zależy nam na chwilowej zmianie wizerunku.

Aby zakręcić na jeden dzień lub kilka godzin nasze włosy możemy użyć lokówki przed samym wyjściem, natomiast jeżeli nie mamy na to czasu możemy użyć wszelkiego rodzaju wałków do włosów, które samoistnie uformują naszą fryzurę. Tego typu formę uzyskamy również w zakładzie fryzjerskim, z tym, że będzie to zrobione w sposób profesjonalny i z całą pewnością bardziej dla nas zadowalający.

Samych wałków możemy poszukać w różnych sklepach internetowych, gdzie oferowane są w kilku wielkościach i formach montażu. Są tanie i łatwe w obsłudze, popularne były już wśród naszych babć, i z całą pewnością nie zniszczą tak włosów jak lokówka czy szczotka z suszarką. Trwały efekt loków zapewni nam trwała ondulacja wykonana przez fryzjera, jednak czy zdecydujemy się na taki krok zależy od nas. Coraz rzadziej wykonuje się ten zabieg, jednak jak to w modzie bywa, wszystko zatacza krąg i to co było modne dziesięć – dwadzieścia lat temu w chwili obecnej do nad powróciło. Zresztą czy warto podążać za modą, a może lepiej podążać za własnymi potrzebami, tym co nam, a nie komukolwiek innemu się podoba? To my mamy dobrze czuć się we własnej skórze. Tylko wtedy będziemy sobą, a nie sztucznymi tworami wykreowanymi przez obce osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here