Uniwersalne szkło

0
306

Szkło jest materiałem, z którego wykonuje się rożnego rodzaju elementy wykończeniowe oraz ozdobne. W wielu gałęziach budowlanych jest chętnie wykorzystywanym tworzywem. Szklane elementy podkreślają nowoczesny design a jednocześnie wpasują się w każdy klasyczny styl. Wielorakie zalety szkła sprawiają, że jest ono chętnie stosowane przez inwestorów, architektów oraz właścicieli mieszkań.

Walory wytrzymałościowe szkła

Dzięki różnym procesom technologicznym stosowanym przy produkcji szkła, szkło ma różne parametry wytrzymałościowe. Do kategorii bezpiecznego szkła, należy szkło laminowane oraz hartowane. Swoją wyjątkową odporność szkło laminowane zawdzięcza swojej konstrukcji. Składa się z dwóch tafli szkła połączonych ze sobą folią, która jest doskonałym zabezpieczeniem przed stłuczeniem i rozpadem szyby na drobne, ostre kawałki. Dzięki tego typu technologii kawałki szkła przy ewentualnym stłuczeniu są przyklejone do tejże folii. Tego typu bezpieczne szkło jest popularnym rozwiązaniem jako ścianki działowe, balustrady zewnętrzne i wewnętrzne, panele ścienne, a nawet drzwi. Szkło, ze względu na możliwość wytwarzania coraz większych tafli szklanych, jest już nie tylko materiałem dekoracyjnym, ale także elementem konstrukcyjnym.

Połączenie szkła z innymi materiałami

W aranżacji wnętrz bardzo często łączy się różne rodzaje materiałów budowlanych. Tworzy świetne połączenie z betonem lub kamieniem, drewnem lub metalem. Dzięki uniwersalności szkła wpasuje się ono we wnętrze urządzone między innymi w stylu industrialnym, loftowym, skandynawskim, boho, a także w minimalistycznym, nowoczesnym lub klasycznym stylu. Połączenie szkła z innymi elementami nadaje mieszkaniu niepowtarzalnego wyglądu, elegancji oraz klasy. Zaletą szklanych dodatków jest to, że są one łatwe w czyszczeniu, pielęgnacji oraz upływający czas nie odbija na nich swojego piętna.

Przezierność szkła

Przezierność szkła to możliwość przenikalności przez niego światła. Dzięki tej funkcji szkła w prosty, niedrogi sposób można bardziej doświetlić pomieszczenia. Naturalne światło wpływa na samopoczucie, poprawia koncentrację oraz dodaje energii do życia i wywiązywania się ze swoich obowiązków życiowych i zawodowych. Każdy promyk naturalnego słońca poprawia nastrój i pozytywnie mobilizuje do działania. W mieszkaniach, szklane ścianki lub drzwi, umożliwiają dojście światła do ciemniejszych zakamarków pomieszczeń. Dzięki przeszkleniom można hodować rośliny, które wymagają stałego dostępu do słońca. Szklane ścianki działowe są bardzo często stosowane przez osoby ceniące otwartą przestrzeń. Jeśli są one przesuwne, to w razie potrzeby mogą rozdzielać poszczególne strefy, a w inne okresy mogą być rozsunięte i stworzyć tak zwaną open space. Jeśli jednak wolelibyśmy kolorowe lub matowe szkło, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takowe zamówić. Folia, która znajduje się między taflami szkła może zawierać zaprojektowaną według naszego upodobania grafikę, wzór albo kolor. Tafle szkła również mogą być kolorowe, co daje praktycznie nieograniczone możliwości projektowe.

Zadaszenia szklane

Nowoczesne, szklane konstrukcje znajdujące się na zewnątrz budynku podkreślają architekturę budowli. Coraz więcej osób decyduje się na zadaszenia balkonów, tarasów, ogrody zimowe, daszki nad schody lub zadaszenia nad drzwi ze szkła we Wrocławiu. Zaletą tego typu rozwiązań szklanych jest przede wszystkim ochrona przed szkodliwym wpływem czynników, takich jak deszcz, mróz lub śnieg. Jeśli zastosujemy szklany dach, to nie tylko ochronimy drzwi, ale także schody. Dzięki temu łatwiej utrzymać takie schody w czystości. Ponadto, jeśli zadaszenie będzie odpowiedniej wielkości, to będzie ono chronić schody i elewację przed wyblaknięciem spowodowanym oddziaływaniem promieni UV. Zaletą szklanych zadaszeń jest prosty montaż oraz wpasowanie się do każdej elewacji i konstrukcji budynku. Wygląd daszków szklanych będzie doskonały przez wiele lat. Nieszklane zadaszenia po kilku latach oddziaływania promieni słonecznych stają się brzydkie i tracą swój kolor. Szkło jest dużo bardziej wytrzymałe na tego typu działanie słońca. Zadaszenia mogą być bezbarwne, matowe lub kolorowe. Bardzo dobra jakość szkła stosowana do montażu tego typu konstrukcji przyczynia się do tego, że nie pojawia się strach w związku ze szkłem, które mamy nad głową.

Szkło jest świetnym materiałem budulcowym. Ze względu na swoją uniwersalność wpasuje się w różne budowle, różne style wnętrzarskie. Dzięki rozwojowi technologicznemu szkło jest bardzo bezpiecznym tworzywem. Nawet w mieszkaniach z małymi dziećmi, w biurach i firmach można śmiało decydować się na rozwiązania szklane. Konieczny jest jednak dobór odpowiedniego gatunku szkła do poszukiwanego produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here