Skuteczne metody walki z bliznami potrądzikowymi

0
2395

Blizny potrądzikowe – czym są i jak powstają

Blizny potrądzikowe to zmiany skórne, występujące w postaci zniekształceń, wgłębień, zaburzeń na ciele. Nazywane są również bliznami zanikowymi, które są pozostałością po trądziku występującym w danym obszarze skóry. Blizny te mogą powstawać zarówno u młodzieży , jak i u osób dorosłych i są wynikiem przebytego stanu zapalnego.

Blizny potrądzikowe to efekt nieprawidłowego postępowania i pielęgnacji zmian skórnych, które objawiają się w postaci: zaskórników, krostek, grudek, cyst i guzów. Zaniedbanie i nieprawidłowe leczenie powstałych zmian  może słodować pozostanie trwałych zmian i zagłębień, a w ich miejscu widoczna jest niewykształcona skóra, martwa skóra.

Blizny powstałe po trądziku to zmiany trwałe, które są widoczne i problematyczne. Samoistne zaniknięcie ich jest niemożliwe, jednak dzięki wysoce wyspecjalizowanym profesjonalistom oraz nowoczesnej i innowacyjnej technologii możliwa jest zewnętrzna ingerencja, która zmniejszy widoczność blizn lub całkowicie je usunie.

Metody leczenia blizn potrądzikowych.

W ówczesnych czasach istnieje wiele metod walki z pozostałościami po trądziku. Dzięki stosowaniu innowacyjnych metod i sprawdzonych technik, możliwe jest pozbycie się niechcianego problemu, jak również zmniejszenie skutków przebytego stanu zapalnego. Do najbardziej popularnych i najskuteczniejszych metod można zaliczyć:

– laserowe usuwanie blizn,

– peeling chemiczny,

– mikronakłuwanie,

– peeling kwasem pirogronowym,

– metoda z zastosowanie Glykopeel,

– dermabrazja,

– metoda z użyciem Restises CT.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to obecnie najskuteczniejsza metoda walki z pozostałościami po trądziku. Jest niezwykle efektowna i posiada wiele dodatkowych walorów. Dzięki ingerencji lasera możliwa jest poprawa stanu cery oraz jej wygładzenie. Laser eliminuje nierówności skóry, a także usuwa zmiany ropne pojawiające się w głębszych jej warstwach. Do tego rodzaju zabiegów najczęściej wykorzystywane są lasery Discovery Pico oraz Fraxel Laser.

Peeling chemiczny to sposób wykorzystujący mieszankę kilku kwasów działających oczyszczająco i odświeżająco. Precyzyjnie dobrany skład pozwala zahamować starzenie się skóry, jak również wspomaga proces jej regeneracji. Różnego rodzaju peelingi wpływają łagodząco na skórę i pozwalają jej zregenerować się i odbudować.

Metoda dermabrazji zapewnia poprawę jakości skóry oraz umożliwia niwelowanie jej zniekształceń, poprzez złuszczanie naskórka i wygładzanie cery.

Bezpieczeństwo zabiegów stosowanych podczas usuwania blizn potrądzikowych.

Na ogół wszystkie zalecane zabiegi to metody bezpieczne, skuteczne i efektywne. Jednak należy zwrócić uwagę na wyjątkowe przypadki, które są przeciwwskazaniami wykonywania terapii. Podczas wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości i ryzykownych czynników, należy zrezygnować z wybranej metody lub skorzystać z zabiegu w innym terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here