Pufy do siedzenia, czyli jak zaaranżować pokój dziecka

0
2057

Aranżacja przestrzeni dla malucha nigdy nie jest łatwa. Pokój powinien być bowiem dostosowany nie tylko do potrzeb dziecka, ale i jego zainteresowań. Łózko, szafa oraz biurko to absolutne minimum aranżacyjne, warto jednak pomyśleć o niewielkim urozmaiceniu wnętrza. Niewielki puf może okazać się nie tylko ciekawym pomysłem, ale i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Rozplanowanie przestrzeni

Przed zakupem mebli i innych elementów wyposażenia, warto odpowiednio zaprojektować pokój dziecka. Przykładowe aranżacje, które mogą posłużyć za inspirację, można na stronie internetowej agatameble.pl. Pokój dziecka powinien składać się ze stref, przeznaczonych na naukę, zabawę oraz sen. W przypadku wyboru pufa, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego formę, ale i materiał, wykorzystany do jego produkcji. Zdarza się bowiem, że wiele tkanin szkodliwie oddziałuje na organizm malucha, wywołując uciążliwe reakcje alergiczne. Dzieci są również bardzo energiczne, przez co często niszczą swoje zabawki oraz inne, delikatne rzeczy. Puf wykonany z wysokiej jakości materiału z pewnością będzie służył przez długi okres czasu.

Wygoda i relaks

Wygląd pufa powinien odzwierciedlać zainteresowania malucha. Jeśli dziecko uwielbia mecze futbolowe, warto zdecydować się za zakup modelu, imitującego biało-czarną piłkę. Dobrym pomysłem będą również pufy, przypominające swoim kształtem i wyglądem zwierzęta lub postacie bajkowe. Workowate modele powinny także zawierać funkcjonalne skrytki, w których dziecko będzie mogło ukryć swoje ulubione zabawki. Warto zwrócić uwagę na dobór koloru pufa do aranżacji całego pokoju. Stonowane oraz neutralne barwy nie sprawdzą się w tego typu pomieszczeniach. Pokój dziecka powinien być bowiem radosny i pełen życia.

Pufy są ciekawym elementem dekoracyjnym, przyciągającym uwagę wielu osób. Najważniejsze jednak jest to, by forma i wygląd siedziska odpowiadały upodobaniom naszych małych pociech. Na rynku dostępnych jest wiele puf i poduch, dzięki czemu  każdy  rodzic może wybrać idealny model dla swojego dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here