Pierwsze spotkanie z prawnikiem w sprawie rozwodu

0
868

Jeżeli wiesz już, że chcesz przejść przez sprawę rozwodową z pomocą doświadczonego i profesjonalnego prawnika, najprawdopodobniej wiesz dokładnie, jaki adwokat Poznań mógłby ci w tym pomóc. Czas najwyższy się do niego zgłosić i umówić się na pierwsze wstępne spotkanie. Poniższe wskazówki pomogą ci się do niego przygotować.

Przygotuj dokumentację

Już na tym pierwszym spotkaniu prawnik może cię poprosić o zaprezentowanie specjalnej dokumentacji. Możliwe jest nawet, że wcześniej skontaktuje się z tobą w tej sprawie, abyś o niczym nie zapomniał i abyście mogli przejrzeć wszystkie ważne dokumenty od razu, zamiast umawiać się na kolejną zbędną wizytę.

Na pewno taką podstawą jest akt małżeńska, jednakże nie tylko on może się przydać. Adwokaci Poznań działają w różnoraki sposób. Tylko twój prawnik może ci powiedzieć, jakie dokumenty będą mu potrzebne.

Stwórz listę pytań

Zapewne w twojej głowie kłębi się masa pytań, które chciałbyś jak najszybciej zadać adwokatowi, aby rozwiać wątpliwości i odrobinę się odstresować. Te pytania najlepiej zapisuj sobie na kartce. Gdy tylko w ciągu dnia przyjdzie ci coś do głowy, notuj to, by potem porozmawiać na ten temat z adwokatem Poznań. Pamiętaj, że ten prawnik jest właśnie dla ciebie. Nie ma takiej sprawy związanej z rozwodem, o której nie mógłbyś z nim porozmawiać.

Nie zapominaj też, by w trakcie rozmowy zachować absolutną szczerość i otwarcie mówić o wszystkich sprawach związanych z małżeństwem, partnerem czy twoim własnym postępowaniem. Jeżeli adwokat Poznań ma ci pomóc, musi jak najdokładniej poznać twoją sytuację. Szczerość to podstawa udanej i efektywnej współpracy.

Ustal warunki współpracy

Ta współpraca, jeżeli ma przebiegać prawidłowo, musi mieć też jasno określone warunki i zasady. Stwórzcie je wspólnie. Jeżeli tylko na pierwszym spotkaniu poczujesz, że naprawdę chcesz skorzystać z usług wybranego adwokata Poznań, od razu możesz przejść do podpisania z nim umowy, która wskaże warunki waszej przyszłej współpracy.

Wychodząc z kancelarii, powinieneś wiedzieć bardzo dokładnie, jak ta wasza współpraca rzeczywiście będzie wyglądać. Musisz znać rolę i obowiązki adwokata. Powinieneś też mieć informacje na temat prawdopodobnych kosztów waszej współpracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here