Jakie umiejętności powinien rozwijać przedsiębiorca, szczególnie jednoosobowy?

0
255

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to ogromne wyzwanie. W Polsce coraz trudniejsze ze względu na ryczałtowe stawki ubezpieczeń społecznych i składkę zdrowotną, której nie można odliczyć od podatku. W ostatnich latach w kraju powstało wiele ustaw, z którymi nie radzą sobie kadrowe z 30 – letnim doświadczeniem zawodowym. Jakie umiejętności powinien w takich warunkach rozwijać przedsiębiorca, szczególnie jednoosobowy?

Jaką wiedzę powinien rozwijać praktycznie każdy przedsiębiorca?

Kadry i płace kurs to jeden z podstawowych kierunków. Dlaczego? Jeżeli rozpoznasz optymalne warunki zatrudnienia pracowników nie tylko zyskasz przewagę konkurencyjną w kosztach, ale przyciągniesz wiele grup ekspertów. W Polsce dominuje zatrudnienie na umowach cywilnoprawnych, coraz rzadziej na umowie o pracę ze względu na ogromne koszty ponoszone przez pracodawcę, rozliczenia na bazie faktur VAT. Ostatni format zaczyna przenosić się na zwykły etat, gdzie pracowników zmusza się niejako do przejścia na własną działalność. Szkolenia finansowe dają natomiast przedsiębiorcy przewagę w analizie konkurencji, przy monitorowaniu płynności obrotów, przy ubieganiu się o kredyt obrotowy lub inwestycyjny. Podstawy rachunkowości kurs to uzupełnienie powyższych, jeżeli myślisz o rozszerzeniu biznesu w przyszłości. Wiele małych firm zamieniło się w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a w skrajnych przypadkach na spółki akcyjne notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. A taka ewolucja umożliwia ściąganie ogromnego kapitału na inwestycje od inwestorów z praktycznie całego świata.

Przeczytaj również: https://adcentrum.com.pl/czy-warto-jeszcze-zostac-doradca-podatkowym/

Dlaczego rozwój przedsiębiorcy oznacza przewagę konkurencyjną?

Baza usług rozwojowych dla przedsiębiorców rośnie, ale niestety osiągnięcie sukcesu ekonomicznego w Polsce wymaga coraz większego poświęcenia, które w ogóle nie odbija się w jakości życia przez wysoką inflację, problemy społeczne, polityczne, negatywne perspektywy wzrostu PKB. Naukę trzeba wpisać, jako stałą do harmonogramu właściciela biznesu. Bez tego zwyczajnie ryzykujesz, że rynek przejmie bardziej wyspecjalizowana konkurencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here