Zabawki dla pięciolatka. Top 6 najczęściej wybieranych zabawek

0
2269

Nie wiesz, jakie zabawki sprawią radość Twojemu pięciolatkowi? Na pewno takie, dzięki którym może w prosty sposób przełożyć swoje pomysły na rzeczywistość. Dlatego zabawki kreatywne, takie jak klocki konstrukcyjne, teatrzyk cieni czy zdrapki, będą dla malucha najlepsze na tym etapie rozwoju. Poznaj nasze bestsellery i sprawdź, jak wygląda dzisiejsze dzieciństwo!

Zdrapki do grawerowania Melissa & Doug

Zestawy do grawerowania to coś, czego zdecydowanie zabrakło w latach, kiedy sami byliśmy dziećmi. Komplet marki Melissa & Doug zawiera kartki pokryte czarną warstwą do zdrapywania, tematyczne szablony oraz drewniany patyczek do wzorów. Dzięki temu maluch może tworzyć własne dzieła lub odwzorowywać przykładowe desenie – na przykład mieszkańców podwodnego świata – by w miarę zdzierania ciemnej barwy odkrywać brokatowe, tęczowe czy holograficzne, srebrne tło.

Zdrapki do grawerowania Melissa & Doug

Rewelacyjna masa Mad Mattr

Masa modelarska Mad Mattr została wyróżniona tytułem „Zabawki roku” w 2016 roku przez portal Zabawkowicz.pl – nic dziwnego, że trafiła na listę najczęściej wybieranych zabawek. Dlaczego warto podarować ją dziecku? Ponieważ wspiera zdolności motoryczne, relaksuje oraz ma nietoksyczną i nieuczulającą formułę, która nie zawiera w składzie kazeiny i pszenicy. Pozwala się dowolnie lepić i pozostaje miękka nie tylko od środka, ale i na zewnątrz. Co ważne – masa nie przywiera i nie zasycha na powierzchniach, więc miejsce zabawy daje się łatwo utrzymać w czystości.

Rewelacyjna masa Mad Mattr

Zestawy do dekorowania Melissa & Doug

To dopiero jest zabawa! Pojemniki do dekorowania stanowią kolejną propozycję od amerykańskiej firmy Melissa & Doug. W jej ofercie znajdziesz tak przydatne drobiazgi, jak ceramiczna świnka skarbonka czy drewniana szkatułka do dekorowania w sposób, który podpowiada dziecku wyobraźnia. Dołączone do zestawów farbki, pędzelek, naklejki i kleje brokatowe nie tylko dostarczą Twojemu pięciolatkowi rozrywki, ale też wprowadzą go w świat kreatywności.

Marka Melissa & Doug nie zapomina również o przyszłych pilotach. Wyśmienitym przykładem jest drewniany samolot do samodzielnego złożenia i ozdobienia przez dziecko. Co malec zastanie na pokładzie? Części samolotu, naklejki, farby, pędzelek, klej i instrukcję.

Zestawy do dekorowania Melissa & Doug

Kreatywne klocki Marioinex Konstruktor

Kreatywne klocki w kształcie miniaturowych wafli od Marioinex idealnie wpisują się w potrzeby małych konstruktorów. Ponieważ zostały wykonane z miękkiego tworzywa przypominającego gumę, bez oporu poddają się dziecięcej fantazji – podłużne elementy można łatwo wygiąć, by nadać budowli zaokrąglony kształt. A dzięki temu, że zestawy zawierają kółka, stworzony przez malca pojazd będzie zręcznie mknąć po dywanie.

Kreatywne klocki Marioinex Konstruktor

Teatrzyk cieni

„Podwodny świat”, „Zaczarowane królestwo” i „Niesamowite maszyny” od Sierra Madre to propozycja na długie, pochmurne wieczory, kiedy całą rodziną szukacie wspólnego zajęcia. Każdy zestaw zawiera wszystko, co potrzebne, aby spektakl cieni mógł się odbyć – profile postaci i osiem patyczków wraz z klipsami, które umożliwią swobodny przebieg akcji. Zaproście rodzinę i odegrajcie razem oryginalny spektakl. A gdy małemu gawędziarzowi chwilowo zabraknie pomysłów, będzie mógł skorzystać z książeczki z awaryjnymi dziesięcioma scenariuszami. Cała zabawa stanie się jeszcze ciekawsza dzięki fluorescencji – wyjmijcie wcześniej szablony z pudełka, pozostawcie w miejscu, do którego dociera światło, a nieco później cieszcie się ich blaskiem w ciemności.

Teatrzyk cieni

Książka „Mapy”

Czy poznawanie świata może być zabawą? Ależ naturalnie – i to jedną z lepszych! Nie musisz zabierać malucha w daleką podróż, aby wspólnie odkrywać nieznane… Czasem wystarcza atrakcyjnie dla dziecięcego oka zilustrowany atlas. Albo książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Mapy”… Jak głosi tekst na okładce: „obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” – brzmi zachęcająco? Wybierzcie się w nią razem i poznajcie najważniejsze fakty o krajach całego świata. Ciekawy wszystkiego pięciolatek wertując ją strona po stronie, nauczy się kojarzyć z konkretnym rejonem charakterystyczne gatunki zwierząt, potrawy, budowle czy postacie historyczne. I znajdzie odpowiedź na niejedno frapujące pytanie!

Zabawa? Doskonały moment na lekcję samodzielności!

Pięciolatek lubi niezależność i jak najwięcej decyzji – także tych, które dotyczą zabawy – chce podejmować samodzielnie. Aby wybory nie były skazane na nudę, warto zapewnić mu różnorodność. Bawcie się w odgrywanie ról i we wspólne tworzenie historii. Pozwól, aby maluch wytyczał sobie cele. Gdyby konstruowanie rozbudowanych budowli z klocków miało przeciągnąć się na kolejny dzień, nie poganiaj go do odłożenia wszystkiego na swoje miejsce, tylko pozwól na osiągnięcie celu – jednego z tych na drodze do zbudowania pewności siebie.

Dzieci w tym wieku są energiczne, ciekawe świata i całkiem samodzielne. To również czas poszukiwań zabawy, która pozostawia sporo miejsca na kreatywność. Takie właśnie są przedstawione przez nas bestsellery, które znajdziesz na sklep-tolek.pl.

Źródło zdjęć: pexels.com, sklep-tolek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here