Mity na temat używania soczewek kontaktowych

0
1359

Zgubienie soczewki kontaktowej z tyłu oka, zadrapanie nią powierzchni oczu lub przyklejenie się do nich, trudna pielęgnacja soczewek, ich negatywny wpływ na oczy czy brak możliwości skorygowania astygmatyzmu – oto tylko niektóre mity związane z soczewkami kontaktowymi powstałe w minionych latach, ale do dziś przewijające się wśród powszechnych opinii na temat tego sposobu korygowania wad wzroku. Ile w nich prawdy – dowiedz się wraz z marką Acuvue, która od lat produkuje soczewki kontaktowe i wie o nich naprawdę wszystko!

Zgubienie lub przyklejenie się soczewek kontaktowych w oku

Soczewki kontaktowe nie są w stanie zgubić się z tyłu oka, które pokryte jest specjalną membraną łączącą się z wewnętrzną stroną powiek, która chroni nasze oczy przed przedostawaniem się czegokolwiek na ich tyły. Podobnie nieprawdziwy jest mit związany z przyklejaniem się soczewek kontaktowych do powierzchni oka. Owszem, można mieć czasem wrażenie suchości czy zmęczenia oczu, zwłaszcza jeśli pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach i dużo czasu spędzamy przed monitorem komputera. Warto wówczas jednak złagodzić to uczucie kroplami nawilżającymi Blink produkowanymi przez markę Acuvue specjalnie z myślą o osobach noszących soczewki. Skutecznie chronią one i odpowiednio nawilżają oczy, przynosząc im ulgę.

Pamiętajmy również, aby nigdy nie zasypiać w soczewkach kontaktowych. Po przebudzeniu, kiedy w trakcie snu w naturalny sposób nasze oczy produkują mniej filmu łzowego, możemy mieć lekki problem z ich zdjęciem. Warto wtedy również użyć kropli nawilżających, dzięki którym w bezpieczny i wygodny sposób wyjmiemy soczewki z oczu. Nie mogą one także zadrapać powierzchni oka, są bowiem wykonane z delikatnego, hydrożelowego materiału o wysokiej przepuszczalności tlenu. Jeżeli odczuwamy jakikolwiek dyskomfort związany z noszeniem soczewek, może to oznaczać, że zostały one niewłaściwie dopasowane lub nie stosujemy się do zaleceń w kwestii ich pielęgnacji – więcej informacji dostępne jest na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Trudna pielęgnacja soczewek kontaktowych

Zachowanie odpowiedniej higieny w czasie pielęgnacji soczewek kontaktowych o dłuższym terminie użytkowania naprawdę nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy pamiętać o umyciu rąk przed ich zdejmowaniem i zakładaniem, a następnie oczyścić delikatnie płynem dezynfekującym, opłukać i przechowywać w pojemniku dodawanym do każdego większego opakowania płynu. To rutyna, do której szybko się przywyka i stosuje ją na co dzień lub wybiera soczewki jednorazowe, które po całym dniu noszenia można po prostu wyrzucić do kosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here