Jakie wybrać soczewki kontaktowe?

0
1121

Zastanawiasz się, jakie wybrać soczewki kontaktowe? Nic dziwnego, że podjęcie tej decyzji jest dla Ciebie trudne. Istnieje przecież wiele rodzajów soczewek oraz ich producentów. Pamiętaj, że aby wybrać odpowiednie soczewki, musisz zawsze w pierwszej kolejności skonsultować się z okulistą. Wiedząc więcej o swojej wadzie i parametrach soczewek, możesz zastanowić się nad bardziej szczegółowymi kwestiami.

Soczewki – okazjonalnie czy na co dzień?

Soczewki najłatwiej podzielić ze względu na czasu ich użytkowania. Do wyboru są soczewki dzienne, w praktyce jednorazowe. Zakłada się je rano, aby przed snem zdjąć i wyrzucić. Jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne. Idealne zwłaszcza dla osób, które po soczewki sięgają okazjonalnie. Sprawa inaczej wygląda w przypadku soczewek wielokrotnego użytku. Wymagają one umycia po każdym zastosowaniu, należy je także przechowywać w specjalnym pojemniku. Jest to jednak wariant ekonomiczniejszy, a osoby, które noszą codziennie soczewki, wolą korzystać z nich wielokrotnie, niż za każdym razem sięgać po nowe.

Soczewki – czy producent ma znaczenie?

Soczewki kontaktowe pochodzą od różnych producentów. Klient ma więc wybór. Warto więc zdecydować się na produkt wysokiej jakości, a taki oferuje firma Acuvue. Soczewki tej marki wykonane są z miękkich i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu są bardzo komfortowe do noszenia. Zawierają także skład nawilżający oraz chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Oprócz tego mają one ultracienką krawędź, co pomaga im się dobrze dopasować do kształtu oka. Soczewki zawierają też przeciwutleniacze, które pozwalają zachować naturalny film łzowy. Warto pamiętać, że są one dedykowane różnym wadom wzroku. Przykładowo, osoby z prezbiopią mogą liczyć na soczewki wieloogniskowe, uwzględniające indywidualną szerokość źrenic. Z kolei pacjenci z astygmatyzmem mogą sięgnąć po soczewki posiadające 4 strefy stabilizujące. Współpracują one z powiekami, co pozwala na zachowanie prawidłowego położenia i stabilności soczewek. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie Acuvue.pl.

Wybór soczewek może nie być początkowo taki łatwy. Dostępna jest ich duża ilość. Wiele osób eksperymentuje z różnymi soczewkami i sprawdza, jak często preferuje je nosić – to normalne. Warto jednak zawęzić swoje poszukiwania do soczewek dobrej jakości. Chodzi w końcu o nasze oczy – ważny narząd, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie! Odpowiednio dobrane soczewki sprawiają, że życie znów nabierze kolorów i… ostrości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here