Jak uzyskać wysokie plony z hodowli konopi indyjskich?

0
522

Istnieją różne wymagania co do ilości światła w pomieszczeniu, w zależności od tego, czy uprawiasz feminizowane odmiany fotoperiodyczne konopi indyjskich, czy odmiany automatycznie kwitnące.

W Europie uprawa konopi jest nadal bardzo podziemna, pomimo popularności holenderskich kawiarni i barcelońskich klubów. Warto zatem wybierać nasiona konopi indyjskich feminizowane, które pozwolą nam uzyskać odpowiednie plony z mniejszej liczby roślin.

Wybierz do hodowli nasiona marihuany feminizowane

Jeśli uprawiasz feminizowaną odmianę fotoperiodyczną, musisz zmienić harmonogram naświetlania w zależności od fazy rozwoju roślin. W fazie wegetatywnej konopie potrzebują od 16 do 20 godzin światła dziennie. Krótkie noce sygnalizują roślinie, że musi poświęcić energię na wzrost i rozłożenie liści, co pozwoli jej później efektywnie gromadzić energię. Następnie, gdy nadejdzie czas, aby rozpoczęła się faza kwitnienia, należy zmienić harmonogram oświetlenia tak, aby rośliny otrzymywały tylko 12 godzin światła dziennie. Zauważając dłuższą noc i naśladując zmianę pór roku, roślina odbiera sygnał, by przenieść energię z rozwijających się liści i gałęzi na kiełkujące pąki.Jeśli jednak uprawiasz odmianę automatycznie kwitnącą, harmonogramy ustawienia światła to znacznie prostsza sprawa. Konopie indyjskie kiełkujące z nasion automatycznych nie polegają na sygnałach świetlnych, aby rozpocząć kwitnienie. Raczej dzieje się to automatycznie po kilku tygodniach procesu wegetatywnego, a biorąc to pod uwagę, wielu hodowców pozostawia automatycznie kwitnące rośliny pod światłem na 24 godziny na dobę, nigdy nie wyłączając lamp. Można również ustawić lampy na 18-22 godziny światła.Jeśli wybierzesz nasiona marihuany feminizowane, nie musisz martwić się o zapylenie uprawy przypadkową rośliną męską, ponieważ wszystkie będą żeńskie, uzyskasz zatem spodziewane plony z mniejszej powierzchni. Możesz również wybrać łatwe w uprawie nasiona konopi automatycznie kwitnące. Należy jednak pamiętać, że w takiej hodowli nie można wyprodukować własnych nasion, ponieważ prawie wszystkie nasiona automatycznie kwitnące dostępne na rynku są feminizowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here