Foteliki i akcesoria samochodowe dla dziecka

0
1799

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka, nie zawsze jest prostym zadaniem dla rodziców. Aby przewieźć dziecko bezpiecznie w samochodzie, same pasy bezpieczeństwa nie wystarczą. Niezbędny jest specjalny fotelik samochodowy dla dzieci. Przewożenie dziecka w foteliku samochodowym uzależniona jest od jego wzrostu. Dziecko, które nie przekroczyło 150 cm wzrostu, powinno być przewożone w foteliku.

Rodzaje fotelików samochodowych

Fotelik samochodowy 0-13 kg, dedykowany jest dzieciom, od narodzin do 15 miesiąca życia. Taki typ fotelika należy montować tyłem do kierunku jazdy. Najlepiej to zrobić na siedzeniu pasażera lub tylnej kanapie. Aby zabezpieczyć taki fotelik, należy użyć standardowych pasów bezpieczeństwa lub trzypunktowych.
Opisany powyżej fotelik samochodowy, swoim kształtem przypomina kołyskę dziecięcą. Dziecko w foteliku ułożone jest w pozycji leżącej, ponieważ takie maleństwo jeszcze nie potrafi siedzieć.

Gdy chcemy przewieźć noworodka, powinniśmy mieć dla niego dodatkowo specjalną wkładkę, która powinna być umieszczona pod jego pupą.
Takie foteliki można montować w wózkach wielofunkcyjnych, czasami sprzedawane są w zestawach. Pełnią wtedy funkcje gondoli.

Foteliki i akcesoria samochodowe dla dzieci

Fotelik samochodowy 9-18 kg, dedykowany jest dzieciom od 9 miesiąca do 4 roku życia. Te foteliki możemy montować i przodem i tyłem, do kierunku jazdy. Zależy to jednak od wagi malucha. Jeżeli dziecko waży od 9 do 13 kg, fotelik powinien być zamontowany tyłem do kierunku jazdy. Powyżej 13 kg, gdy dziecko już jest stabilniejsze, możemy zmienić montaż na przodem do kierunku jazdy. Bardzo często foteliki tego rodzaju, wyposażone w kilkustopniową regulacje oparcia, co umożliwia dziecku drzemkę, podczas dłuższej podróży.

Fotelik samochodowy 15-22 kg, dedykowany jest dzieciom od 4 do 6 roku życia. Wyposażone są w podłokietniki, a dziecko umieszczone w takim foteliku zapinane jest pasami bezpieczeństwa. Dodatkową funkcją jest system wielostopniowej regulacji wysokości zagłówka. Gdy dziecko podrośnie, taki fotelik możemy zdemontować. Usuwamy oparcie i zostaje sama poduszka dla starszego dziecka.

Przeczytaj tez: http://www.bajarka.pl/jakie-wkladki-laktacyjne-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here