Florystka – ile zarabia? 

0
1925

Zawód florystki nie jest uznawany za szczególnie ciężkie i zajmujące zajęcie. Praca z kwiatami kojarzy się wielu osobom z czymś przyjemnym i prostym. Sielankowa praca wśród pięknych kwiatów i wspaniałych zapachów może niekutym wydawać się wręcz pracą marzeń. Jednak zagłębiając się w tematykę pracy w tym zawodzie, okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo. Florystka ma na swoich barkach sporo obowiązków. Co więcej musi ona posiadać umiejętności, które w tym zawodzie są kluczowe. Czy takie wymagania przekładają się na zarobki? Ile zarabia florystka? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-florystka/ 

Florysta – zawód deficytowy

Układanie bukietów oraz składanie kompozycji kwiatowych to w dzisiejszych czasach sztuka. Profesjonalni floryści są doceniani i poszukiwani na terenie całego kraju. Wynika to z faktu, że zawód ten jest to zawód deficytowy w kilkudziesięciu powiatach w Polsce. 

Dobry florysta cechuje się przede wszystkim mocno rozwiniętymi zdolnościami manualnymi, a także zmysłem estetycznym. Powinien też cechować się dobrym wzrokiem, w tym nie mieć zaburzeń związanych z rozpoznawaniem barw. W pracy florysty ważne jest również to, aby nie posiadać alergii na rośliny lub na środki chemiczne, które są do nich przeznaczone.

Florysta – najważniejsze zadania

Do głównych obowiązków florysty należy:

  • przygotowywanie i realizacja projektów dekoracyjnych z roślin, 
  • tworzenie elementów dekoracyjnych – sztucznych kwiatów, suszu etc.
  • pakowanie i przewożenie gotowych kompozycji, 
  • układanie kompozycji w miejscu docelowym,
  • zabezpieczanie kompozycji kwiatowych przed więdnięciem, 
  • sprzedaż kwiatów, 
  • informowanie klientów o właściwościach roślin i ich przeznaczeniu, 
  • śledzenie trendów związanych z florystyką i dostosowanie do nich oferty kwiaciarni 

Ile zarabia florysta?

Zawód florysty to profesja zdominowana w głównej mierze przez kobiety. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni posiadają jakiekolwiek przeciwskazania do podjęcia takiego zawodu. Przejdźmy jadnak do meritum, czyli do kwestii zarobków. Według portalu wynagrodzenia.pl, ,,mediana miesięcznego wynagrodzenia florysty wynosi 2370 zł brutto. 25% najlepiej opłacanych pracowników osiąga pensję powyżej 2830 zł brutto. Jedna czwarta florystów zarabia mniej niż 2150 zł brutto.’’ Nie są to jak widzimy najlepsze zarobki. Jednak nie należy się zniechęcać. Floryści w dzisiejszych czasach są coraz bardziej pożądani. Z pewnością nie jedna osoba byłaby w stanie słono zapłacić za jego usługi. 

Zobacz też: http://www.bajarka.pl/praca-w-ksiegowosci-od-czego-zaczac-i-jak-zostac-ksiegowym/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here