Czy powinieneś zamieszkać w mniejszym mieście?

0
424

Wiele osób marzy o życiu w dużym mieście, jest także grupa osób, które zdecydowania wolą osiedlić się w mniejszej miejscowości. Jakie są zalety mieszkania z dala od dużego miasta? Ten artykuł wspomina o kilku korzyściach, które płyną z zamieszkania w mniejszej miejscowości.

Korzyści i wady mieszkania na wsi

Miejsce zamieszkania ma znaczący wpływ na jakość życia. Życie w mieście wiąże się z dużym stresem, szybszym tempem życia i dużą ilością atrakcji. Życie na wsi łączy się z większym spokojem, jeśli chodzi o ilość dochodzących dźwięków, hałasów i szumów, ale też z większym stresem związanym ze znalezieniem dobrego sposobu utrzymania. Koszty życia na wsi z pewnością są znacznie niższe od kosztów życia w mieście. Jeśli jesteśmy więc przed wyborem lokalizacji mieszkania, to najlepiej przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania i dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie nieruchomości. Nie dla każdego wieś będzie idealnym miejscem do zamieszkania, a dla innych miasto będzie miejscem, które absolutnie nie pasuje do jego osobowości. Teren wiejski ma tę przewagę nad miastem, że możemy mieć pewność, że im dalej od głównej ulicy, tym prawdopodobieństwo pojawiania się korków zmniejsza się praktycznie do zera. Poza tym wieś ma mnóstwo urokliwych miejsc i widoków, które uprzyjemniają codzienne, monotonne i stresujące życie. Nie dla każdego wieś jest miejscem, o którym marzy, ponieważ codzienne pokonywanie sporych odległości w celu odwiezienia dzieci do szkoły, zrobienia zakupów może wydawać się przytłaczające.

Korzyści i wady mieszkania w dużym mieście

Duże miasto przyciąga głównie młodych ludzi, którzy albo kontynuują edukację albo rozpoczynają karierę zawodową. Zanim takie osoby będą miały możliwość zakupu własnościowego mieszkania, to korzystają z atrakcyjnej oferty wynajmu mieszkań u dewelopera Kimorent. Plusem zamieszkania w mieście jest bliska lokalizacja wszystkiego co jest potrzebne do codziennego życia. Szkoła, przedszkole, galeria handlowa, apteka lub nawet przychodnia, w mieście jest na tyle blisko, że bez ruszania samochodu, można szybko dotrzeć do tych ważnych punktów. Czasami, nawet jeśli odległość jest trochę większa, to i tak nie warto odpalać samochodu, ponieważ więcej czasu spędzi się w korkach ulicznych, niż pieszo przejdzie się do punktu docelowego. Ogromny ruch uliczny wiąże się także z hałasem i wysoką ilością spalin. W porównaniu z życiem na wsi, koszty utrzymania w mieście są znacznie wyższe. Comiesięczne opłaty, takie jak czynsz, media, śmieci lub woda w mieście stanowią większość wydatków, które regularnie trzeba ponosić. Jedną z zalet jest możliwość wykupienia biletu miesięcznego, który umożliwia swobodne przemieszczanie się komunikacją po całym mieście. Życie na wsi wiąże się z większą ilością kosztów, które trzeba ponieść na paliwo.

Korzyści mieszkania w mniejszej miejscowości niedaleko miasta

Wypośrodkowaną opcją może być zamieszkanie w pobliżu dużego miasta. Wtedy korzysta się z wszystkich zalet mieszkania w mieście i na wsi. Przeanalizujmy te korzyści na przykładzie zakupu mieszkania w miejscowości Smolec pod Wrocławiem. Zamieszkanie w mniejszej miejscowości przede wszystkim wiąże się z niższymi kosztami życia oraz mniejszą kwotą, którą trzeba zapłacić za mieszkanie. Analizując na przykład ofertę dewelopera Omegabuildings można pozytywnie zaskoczyć się korzystnymi dla klienta cenami mieszkań, które powstały na osiedlach w mniejszych miejscowościach niedaleko Wrocławia. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko drożeje z miesiąca na miesiąc, zakup tańszego mieszkania może się wiązać z mniejszą ratą kredytu i co za tym idzie, ze spokojniejszym życiem. Atrakcyjna cena mieszkań w mniejszych miejscowościach nie wynika z gorszej jakości wykonania budynku lub słabszych materiałów budowlanych, ale z możliwości zakupu tańszej działki pod budowę przez dewelopera. Koszt jaki deweloper musi ponieść na zakup działki pod budowę, znacząco wpływa na ostateczną cenę mieszkań. Porównując nowe osiedla w takich przedmiejskich miejscowościach jak Smolec z osiedlami znajdującymi się w samym mieście nie dostrzega się gorszej jakości ich zagospodarowania lub wykonania. Zamieszkanie w pobliżu miasta daje także możliwość znalezienia pracy w samym mieście. Komunikacja z miastem jest często bardzo dobrze zorganizowana. Paradoksalnie, może okazać się, że sprawniej i szybciej dojedziemy do miejsca pracy z okolic podmiejskich niż przemieszczając się w samym mieście. Ponadto, osoby ceniące spokój, ciszę i ładne widoki z pewnością docenią życie z dala od zgiełku miejskiego.

Miasto czy wieś? Jeśli dalej się nad tym zastanawiasz, które miejsce będzie lepszą opcją do zamieszkania dla ciebie i twojej rodziny, to zawsze możesz wybrać mieszkanie w mniejszej miejscowości w pobliżu dużego miasta. Dzięki takiemu wyborowi będziesz mógł korzystać z wszystkich zalet mieszkania zarówno na wsi i w mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here