Czy dieta dr Dąbrowskiej jest dla każdego?

0
710

Czy popularna dieta dr Dąbrowskiej jest cudownym sposobem na odchudzanie? Przede wszystkim jest to sposób na wyjście z wielu chorób. Nie wolno jednak podejmować tej diety bez konsultacji z lekarzem, w przypadku chorób przewlekłych.

Ośrodki z dietą dr Dąbrowskiej

Dietę doktor Dąbrowskiej można z powodzeniem stosować w domu. Wystarczy tylko kupić odpowiednie owoce i warzywa. Można zrobić to w każdym sklepie. Niektóre osoby jednak pragną połączyć dietę z wypoczynkiem. Wtedy warto wybrać się do specjalistycznego ośrodka, których nie brakuje w Polsce.

W tej sytuacji nie trzeba będzie przygotowywać posiłków samodzielnie, a można mieć pewność, że będą one sporządzone poprawnie, zgodnie z zasadami diety pani doktor. Przed przystąpieniem do pierwszego postu trzeba uważnie przeczytać książkę z zasadami, aby przypadkiem nie popełnić błędu, który będzie miał bardzo negatywne skutki.

Co można jeść?

Dieta doktor Dąbrowskiej opiera się na warzywach i owocach. Jest to post. Taka dieta absolutnie nie dostarcza dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka. Dlatego też nie można w ten sposób odżywiać się przez całe życie. Niektórym osobom wystarczy tydzień takiej diety, a inne przeprowadzają cały cykl, 42 dni.

Jakich efektów można spodziewać się po zakończeniu postu? U każdego człowieka jest to indywidualne. Niektórym bardzo poprawiają się wyniki badań laboratoryjnych. Po kilku dniach postu włącza się tak zwane odżywianie wewnętrzne, to znaczy człowiek przestaje czuć głód.

Wskazania oraz kto nie może rozpocząć diety?

Występuje szereg wskazań i przeciwwskazań do rozpoczęcia diety pani doktor Dąbrowskiej. Takiej diety przede wszystkim nie mogą stosować kobiety w ciąży ani dzieci, które dopiero się rozwijają. Nie jest ona też odpowiednia dla osób w chorobach nowotworowych.

Dieta pani doktor świetnie sprawdza się u kobiet, które mają problemy hormonalne, a na co dzień spożywają dużo mięsa i nabiału. Niektóre kobiety po przejściu pełnego cyklu postu zaszły w ciążę, chociaż wcześniej miały problem z niepłodnością. Dlatego też dieta ta nie jest zwyczajnym sposobem na utratę kilogramów, ale jest to metoda na doprowadzenie swojego organizmu do pełni zdrowia. Nie zawsze stanie się to od razu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here