Blefaroplastyka – druga młodość dla Twoich oczu!

0
1923

Nadmiar skóry znajdujący się na górnej powiece z czasem ulega zwiotczeniu i zaczyna opadać. Proces ten przyspieszany jest przez długotrwały stres, brak snu i nieodpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu. Jeśli powieki zaczynają opadać i ograniczają przy tym pole widzenia, najlepszym rozwiązaniem jest chirurgiczna lub laserowa korekta powiek. Specjaliści medycyny estetycznej szczególnie polecają blefaroplastykę laserową, czyli zabieg korekty powiek za pomocą lasera frakcyjnego, który jest bardziej precyzyjny i bezpieczniejszy niż interwencja chirurgiczna za pomocą skalpela.

Blefaroplastyka laserowa – jakie niedoskonałości pozwala wyeliminować?

Osoby, które mają nadmiar skóry na powiekach górnych sprawiają wrażenie starszych, zaspanych i bardzo zmęczonych. Pozbycie się tego defektu pozwala całkowicie odmienić wyraz twarzy! Blefaroplastyka laserowa umożliwia przywrócenie młodego wyglądu, ożywia twarz, optycznie powiększa oczy, likwiduje asymetrię między prawym i lewym okiem. Ale opadająca powieka nie jest tylko problemem estetycznym – często wiąże się także z ograniczeniem pola widzenia. Usunięcie nadmiaru skóry znad górnej powieki skutecznie ten problem eliminuje, dlatego blefaroplastyka jest zabiegiem zalecanym również przez okulistów.

Jak przeprowadzana jest laserowa korekta powiek?

Laserowa blefaroplastyka polega na trwałym wycięciu nadmiaru skóry powiek górnych. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, a pacjent jest poproszony o doniesienie koniecznych badań krwi (morfologia, czas krzepnięcia, HCV, HBV). Laseroterapia powiek górnych powinna być wykonywana przez doświadczonego lekarza, np. w katowickim i krakowskim Centrum DER-MED blefaroplastyka przeprowadzana jest przez okulistę i chirurga. Niezastąpionym laserem do wykonywania precyzyjnej blefaroplastyki jest urządzenie Xide CO2. Blefaroplastyka laserowa w porównaniu do zabiegów chirurgicznych, zmniejsza ryzyko powikłań, nie wymaga hospitalizacji, a czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum. Obawiasz się blizn? Regeneracyjne działanie lasera sprawia, że są one praktycznie niewidoczne. Poza tym chirurg wykonuje cięcie w takim miejscu, by ślad po nim ukrywał się w naturalnym załamaniu powieki.

Blefaroplastyka pozwala osiągnąć dwa najważniejsze efekty:

  1. zdrowotny – zwiększenie pola widzenia,
  2. typowo estetyczny – odmłodzenie okolicy oczu i całej twarzy.

Żegnajcie opadające powieki! Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Dzięki temu, że podczas blefaroplastyki laserowej nadmiar skóry na powiekach górnych jest wycinany na stałe, efekt zabiegu jest permanentny. Wykonuje się go jednorazowo, a cała procedura jest bardzo szybka (trwa od 45 do 60 minut). Dzięki zastosowaniu lasera, a nie skalpela, obrzęki i siniaki pozabiegowe są niewielkie i krótkotrwałe. Pacjent nie musi przebywać w szpitalu po zabiegu, a do wykonywania codziennych obowiązków wraca bardzo szybko. Już bezpośrednio po zabiegu można poczuć różnicę wynikającą z poprawy pola widzenia, należy jednak liczyć się z tym, że niewielka opuchlizna powiek może utrzymywać się przez około 2-4 tygodnie i ostateczny efekt widoczny jest po upływie tego czasu.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów proponowanych w Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach: https://dermed.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here