Aparat ortodontyczny nie musi być widoczny

0
424

Dzisiejsze aparaty ortodontyczne są bardziej zaawansowane, co oznacza, że repozycja wymaga mniej czasu, a pacjenci odczuwają mniejszy dyskomfort podczas noszenia aparatu na zębach.

Umieszczenie zamków i łuków trwa zwykle od 10 do 20 minut. Potrzebne są regularne wizyty w celu wymiany elastycznych opasek, a wizyty w celu dostosowania aparatu wymagane są co 3 do 10 tygodni. Po każdym dostosowaniu pacjenci mogą odczuwać ucisk i niewielki dyskomfort. Mamy obecnie do wyboru wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, niektóre mogą być zakładane na wewnętrzną część zębów, są również dostępne aparaty mniej widoczne, ceramiczne lub kompozytowe, jak również niewidoczne nakładki Invisalign.

Aparat ortodontyczny pomoże odpowiednio ustawić zęby w szczęce

Czas noszenia aparatu ortodontycznego różni się w zależności od przypadku. Niektórzy pacjenci wymagają mniej niż sześciu do ośmiu miesięcy, a inni dwóch lub więcej lat noszenia aparatu na zębach. Zazwyczaj po zdjęciu aparatu ortodontycznego wymagany jest aparat retencyjny przez okres określony przez ortodontę. Osoby noszące aparat ortodontyczny muszą bardziej uważać na jedzenie i picie. Niektórych pokarmów i napojów należy całkowicie unikać, a ważne jest, aby ograniczyć do minimum napoje gazowane, cukier i napoje oraz jedzenie barwiące zęby, aby uniknąć plam.Utrzymanie zębów w czystości może być nieco trudniejsze podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Pacjenci są zobowiązani do przestrzegania ścisłej rutyny w celu dokładnego utrzymania zębów, dziąseł oraz przestrzeni między zębami i aparatami ortodontycznymi w czystości. Jeśli tego nie przestrzegasz, możesz być bardziej narażony na próchnicę i związane z nią problemy.Jeśli chcesz, aby ostateczne rezultaty były skuteczne i trwałe, tradycyjny aparat ortodontyczny wrocław jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Rodzaj aparatu i czas jego noszenia określi ortodonta podczas wizyty. Jeśli nalegasz na opcję, która jest nieodpowiednia, możesz po prostu później przejść na metalowe wsporniki. Co gorsza, będziesz musiał nosić aparat dwa razy dłużej niż pierwotnie zalecano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here