Alkomat Alcoblow. Jego zakup to mądra decyzja

0
743

Zakup alkomatu wydaje się decyzją co najmniej dyskusyjną. Wiele osób uważa, że przy okazjonalnym spożywaniu alkoholu posiadanie alkomatu nie ma sensu. Zawsze bowiem można odczekać jakiś czas po spożyciu i dopiero wtedy wsiadać za kierownicę pojazdu. To błędny tok myślenia. Nikt bowiem nie może mieć pewności, że nawet wiele godzin po ostatnim spożyciu alkoholu, jest na tyle trzeźwy, by móc prowadzić pojazd. Alkomat bezustnikowy – taki jak alkomat Alcoblow – jasno wskazuje poziom alkoholu w wydychanym powietrzu i pozwala się upewnić, czy można wsiąść za kierownicę pojazdu.

Gdzie kupić alkomat Alcoblow?

W sklepach ze sprzętem AGD i RTV niekiedy można znaleźć dział z alkomatami. Bardzo często jednak są to urządzenia niezbyt wysokiej jakości. Sprzedawane są właśnie takie i to przede wszystkim z uwagi na niska cenę. Alkomaty Alcoblow są nieco droższe i w sklepach AGD/RTV z pewnością byłyby mniej popularne. Dobry alkomat bezustnikowy dostępny jest w każdym sklepie internetowym z alkomatami. Alkomaty Alcoblow oczywiście także są tam dostępne i to w szerokim wyborze.

Kalibracja alkomatu jest koniecznością

Nawet najlepszy i najdroższy alkomat nie będzie prawidłowo mierzył poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, jeśli po zakupie nie zostanie skalibrowany. Taka kalibracja jest niemożliwa do wykonania we własnym zakresie, bowiem wymaga użycia specjalistycznych urządzeń i odczynników. Przede wszystkim też konieczne są umiejętności, pozwalające prawidłowo skalibrować alkomat.

Kupując alkomat w sklepie z alkomatami, można rzecz jasna zlecić też jego kalibrację. Kupując takie urządzenie w innym miejscu, trzeba liczyć się z koniecznością oddania alkomatu do firmy, która go skalibruje. Jeśli takiej firmy nie ma w danej okolicy, trzeba alkomat po prostu odesłać do firmy, która świadczy tego typu usługi. Może to być firma nawet z drugiego końca Polski. Po kalibracji alkomat zostanie odesłany pod podany adres i można będzie go używać. Kalibrację jednak trzeba powtarzać. Wskazane jest jej wykonywanie co najmniej raz na kilka miesięcy a przynajmniej raz na rok. Tylko regularna kalibracja da bowiem pewność, że dokładność pomiaru jest wysoka, Kalibracja nie wiąże się z wysokimi kosztami, warto wiec pilnować terminów i nie zwlekać z kolejnymi kalibracjami alkomatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here