Zlewozmywak praktyczny – czyli jaki? Porady w wyborze przydatnego zlewu

0
776

Zlewozmywaki kuchenne to kategoria produktów bardzo rozbudowana i zróżnicowana. W ostatnich latach przybyło nowych modeli zlewozmywaków, wyposażonych w dodatkowe elementy i akcesoria, zwiększające ich przydatność. Jeśli poszukujesz rozwiązania, które pomoże Ci w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz w sprawnym zmywaniu naczyń – wówczas ten tekst jest dla Ciebie. Dowiesz się jakie zlewozmywaki warto wybierać, by zakup okazał się udany. Podpowiadamy także jakie są najważniejsze kryteria zakupowe oraz na jakie cechy dostępnych produktów warto zwrócić szczególną uwagę. 

Rozmiar zlewozmywaka oraz jego konstrukcja 

Zlewozmywaki należy kupować, biorąc pod uwagę ich rozmiar. Jest to najważniejszy parametr, od którego warto rozpocząć. Zlew powinien być dopasowany do rozmiaru blatu, na którym zostanie zamontowany. Ważna jest jego szerokość jak i długość. Standardowy i najczęściej wybierany rozmiar to: 60×60 cm. Urządzenie takie nada się do wykorzystania w większości polskich domów. Polecamy jednak sięgać po modele odrobinę większe, które wyposażone są w dodatkowe komory. 

Mniejszych rozmiarów zlewozmywaki są dedykowane do pomieszczeń wyjątkowo ciasnych lub niewielkich. Zlewozmywaki takie można montować w rogach oraz wnękach, a także w innych, trudno dostępnych miejscach. Jeśli dysponujesz blatem o nietypowej budowie lub rozmiarze, istnieje także możliwość wykonania zlewu na wymiar, idealnie dopasowanego do Twojej kuchni.

Komory w zlewozmywakach – liczba i funkcje 

Zlewozmywaki jednokomorowe to podstawowy wybór. Co prawda, mogą w zupełności wystarczyć do wykonywania większości codziennych obowiązków. Warto jednak ułatwić sobie pracę w kuchni i sięgnąć po zlewozmywaki odpowiednio większe. Dobrym pomysłem będą zlewozmywaki wyposażone w dwie komory, lub nawet w dodatkową półkomorę. 

Zlewy dwukomorowe są niezwykle pomocne w organizacji różnych prac i obowiązków. Można sprawnie przeprowadzać w nich zmywanie, a także przygotować warzywa i owoce do dalszej obróbki. Są także niezastąpione w trakcie wykonywania innych czynności typowo kuchennych, związanych zarówno z przygotowywaniem posiłków jak i sprzątaniem i czyszczeniem. 

Chętnie wybierane są także zlewy 1 5 komorowe, zwane także półtorakomorowy. Dodatkowa półkomora może zostać wykorzystana do osuszania sztućców lub talerzy, a także do uciekania umytych warzyw. 

Zlew i jego bateria – jak dobrać komplet idealny

Wybór baterii nie jest zadaniem zupełnie dowolnym. Dostępne są rozmaite wersje baterii zlewozmywakowych, różniące się między innymi sposobem i miejscem ich montażu. Ważne jest jednak, by wybrana przez Ciebie bateria była dopasowana pod kątem rozmiaru i kształtu do zlewozmywaka. 

Polecamy sięgać po baterie zwieńczone długą i elastyczną wylewką. Są to najbardziej wygodne i uniwersalne urządzenia przeznaczone do montażu w kuchni. Istotny jest także perlator, który ma duży wpływ na ograniczenie ilości zużywanej wody. W budowie baterii ważny jest też sam korpus, który powinien być zwarty, solidny i wytrzymały. Dobrze sprawdzają się baterie chromowane i mosiężne, których ochronna powłoka przeciwdziała szkodliwemu wpływowi wilgoci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here